به گزارش افکارنیوز، دکتر یوسف رشیدی با بیان این مطلب افزود: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر ناپایداری جوی در هوای تهران طی ۲۴ ساعت آینده احتمال می دهیم از ظهر فردا از میزان ذرات معلق در هوای تهران کاسته شود.


به گفته وی، البته فردا هم هوای تهران به احتمال زیاد در شرایط ناسالم و حتی هشدار قرار خواهد داشت بنابراین بهتر است بیماران قلبی و تنفسی و کودکان وسالمندان از تردد غیر ضروری در هوای پایتخت اجتناب کنند.


رشیدی علت عدم تشکیل کمیته مواقع اضطرار آلودگی هوا با وجود میزان بالای آلاینده ها در هوای پایتخت را ناپایداری هوا عنوان کرد و اظهار داشت: این کمیته تنها در شرایطی که سازمان هواشناسی پایداری در شرایط جوی را برای چند روز متوالی پیش بینی کند تشکیل می شود.


مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در خصوص علت تفاوت میزان ذرات معلق کمتر از دو نیم میکرون در هوای پایتخت از این شرکت را با میزان اعلام شده از طرف محیط زیست استان تهران تفاوت در ساعات اندازه گیری عنوان و تصریح کرد: آمار ما با محیط زیست نباید تفاوتی داشته باشد.


امروز شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میزان ذرات معلق کمتر از دو نیم میکرون در هوای تهران را برار ۱۷۰ PSI اعلام کرد درحالیکه محیط زیست استان تهران عدد ۱۴۰ PSI را برای این آلاینده مطرح کرده بود.