به گزارش افکارنیوز، انجمن محافظت از حیوانات زشت اخیراً رقابتی برای انتخاب نماد خود ترتیب داده است. در میان ۱۱ نامزد لایق این عنوان، بلاب ماهی(blobfish) برنده مسابقه و نماد این انجمن بریتانیایی شد. انجمن محافظت از حیوانات زشت تأسیس شده است تا معرف حیواناتی باشد که نیاز به محافظت دارند، به خصوص آنهایی که از لحاظ ظاهری به خوشایندی پاندا یا فیل آفریقایی نیستند.

۱. بلاب ماهی که بدترین ظاهر را در میان حیوانات دنیا دارد، در خطر انقراض قرار دارد. بلاب ماهی بخاطر قیافه اش، لقب بدبخت ترین و درمانده ترین حیوان را بدست آورده است. این ماهی در عمق ۹۰۰ متری آب زندگی می کند و به همین دلیل زیاد جلوی چشم انسان ها نیست. ولی بخاطر ماهیگیری در آبهای عمیق، این گونه ماهی بالاخره کشف شده است. علیرغم آنکه این ماهی خوردنی نیست، ولی در همان اعماقی زندگی می کند که خرچنگ و میگو زندگی می کنند.


۲. می گویند بینی متفاوت میمون پروبوس سیس در حیوان نر، برای جذب حیوان ماده خلق شده است. زیستگاه این میمون در بورنئو است و می تواند تا عمق ۲۰ متری زیرآبی برود.


۳. با آنکه خفاشی که در تصویر می بینید بومی ایندیانا است، ولی ۱۸ گونه از این خفاش ها در بریتانیا زندگی می کنند که بسیار شبیه این یکی هستند. هر کدام از آنها ویژگی متفاوتی دارند که به کارشان می آید، مانند بینی برآمده یا گوش های بزرگ.


۴. زیستگاه مارمولک های شاخ کوتاه در بیابان های کاناداست که با پرت کردن خون از چشم هایش دشمنان را دور می کند. البته این مارمولک در ساسکاتچوان و آلبرتا در خطر انقراض قرار دارد.


۵. سوسک سرگین که فاقد قدرت پرواز است به فیل ها و بوفالو ها وابسته است و از سرگین آنها برای بقا استفاده می کند.


۶. کاکاپو(که در تصویر نمونه مصنوعی اش را می بینید) طوطی بومی نیوزیلند است که نمی تواند پرواز کند. بخاطر روند تکاملی اش، از درندگان ترسی ندارد و این باعثشده که این پرنده سنگین ترین طوطی آسیب پذیر نسبت به حیوانات گرسنه شود.


۷. لاکپشت دماغ خوکی از حیوانات زمینی تکامل یافته است، بنابراین هنوز به هوا برای زنده ماندن نیاز دارد. بینی آن مانند هواکشی است که باعثمی شود بتواند در آبهای شیرین شنا کند.


۸. قورباغه آبی تیتیکاکا بخاطر چین های منحصر بفردی که روی پوستش دارد معروف است. این چین ها کمکش می کنند تا هوا را ذخیره کند و تا وقتیکه به روی آب بیاید و نفس بکشد، بتواند زیر آب بماند.


۹. حلزون جهنده کوهان دار با پیچ دادن به بدنش و رها کردن آن مانند فنر، می تواند بجهد.


۱۰. اکسولوتی مانند سمندرهای دیگر به بلوغ می رسد و این کمکش می کند که هر قسمتی از بدنش که از بین می برد را بتواند بازسازی کند. متأسفانه این قابلیت او باعثشده که در سراسر دنیا روی میز آزمایشگاه ها قرار بگیرد و در نتیجه تعداد کمی از آنها در بعضی از دریاچه های مکزیک باقیمانده اند.