به گزارشافکارنیوز،کمال‌الدین پیر‌موذن با بیان اینکه دو هفته دیگر اعضای فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با رئیس سازمان محیط زیست به منظور بررسی چالش‌‌های زیست محیطی کشور جلسه مشترک دارند، اظهار داشت: دولت به طور ضربتی با تعامل با دستگاه‌های ذی‌ربط و تشکیل کارگروه‌های تخصصی درصدد رفع معضلات زیست محیطی کشور به خصوص احیای دریاچه ارومیه است.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۹ راهکار برای احیای دریاچه ارومیه در هیئت دولت ارائه شده است، گفت: تمام این ۱۹ راهکار به تصویب رسید و می‌توان با پیشبرد راهکارها تأثیر مطلوب آن را در وضعیت دریاچه ارومیه مشاهده کرد.

وی یادآور شد: آثار زیان‌بار ناشی از خشکی دریاچه ارومیه کل کشور را تحت‌الشعاع قرار داده است و با همت دولت یازدهم می‌توان امیدوار بود که وضعیت این دریاچه رو به بهبودی برود.

نماینده منتخب مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی درباره صحت و سقم این مطلب که بادهای نمکی شهرهای اطراف دریاچه ارومیه را تهدید می‌کند، ابراز داشت: چنین مسئله‌ای صحت ندارد و برخی پیاز داغ این قضیه را زیاد می‌کنند.

پیرمؤذن اضافه کرد: در جلسه‌ای که با رئیس سازمان محیط زیست برگزار می‌شود تمامی مسائل زیست محیطی از جمله احیای دریاچه‌‌ها، آلودگی‌هوا، ریزگردها، صیانت از جنگل‌ها و حیات وحش مورد بررسی قرار می‌گیرد.

عضو فراکسیون محیط زیست خانه ملت خاطرنشان کرد: در جلسه مشترک مجلس با رئیس سازمان محیط زیست درباره سند ملی محیط زیست نیز بحث و بررسی صورت میگیرد.