به گزارش افکارنیوز، محمد هادی حیدرزاده افزود: در این راستا تشکیل شورای اطلاع رسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران و برگزاری جلسات مربوطه از اولویت‌های مهم و اساسی این اداره کل به شمار می‌آید.

مدیرکل محیط زیست استان تهران افزود: بی‌تردید رسالت تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی دقیق و اثربخشی به شهروندان با رعایت کامل اخلاق و اصول حرفه‌ای به‌منظور ایجاد زمینه‌های لازم برای اعتلای فرهنگ عمومی جامعه در حوزه محیط زیست امری بسیار خطیر و اساسی است.

حیدرزاده با اشاره به اینکه در تشکیل این شورا سعی شده است که از افراد فعال و علاقه‌مند در حوزه محیط زیست استفاده شود افزود: هدف از تشکیل این شورا، ‌سیاستگذاری، ‌برنامه‌ریزی و هدایت در زمینه تولید و پالایش و مبادله اطلاعات و اخبار زیست‌محیطی و نیز ایجاد بستر لازم برای تسهیل، ساماندهی و گسترش این دسته اطلاعات است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران تصریح کرد: تدوین تعاریف، ‌مقررات و آیین‌نامه‌ها و معیارهای اطلاع‌رسانی مورد نیاز و نیز ایجاد شبکه هماهنگی در راستای استفاده از ظرفیت اطلاع‌رسانی خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها و سایت‌های تخصصی و تحلیلی در حوزه محیط زیست از دیگر اهداف تشکیل این شوراست.

حیدرزاده خاطرنشان کرد: امید است این شورا با رعایت کامل موازین اخلاقی، فنی، فرهنگی و حرفهای خبرنویسی و بهرهگیری از فناوریهای نوین این عرصه بتواند اخبار و اطلاعات حوزه محیط زیست استان تهران را به نحو مطلوب و تاثیرگذار به مخاطبین منتقل کند.