به گزارش افکارنیوز، روح الله رمضانی با اشاره به اینکه اولین جلسه مجمع خیرین ازدواج در هفته جاری برگزار خواهد شد، افزود: امسال با راه‌اندازی سامانه رسیدگی به مشکلات دریافت تسهیلات ازدواج، ۸۰ درصد از متقاضیان وام ازدواج در سال ۹۲ تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند و مابقی این تعداد نیز یا خود پیگیر وام ازدواج نبودند یا مدارکشان تکمیل نشده است.

وی با بیان اینکه هر دو ماه یکبار جلسه کمیته بررسی مشکلات وام ازدواج در استان قم تشکیل می‌شود، گفت: این کمیته با ریاست معاونت اقتصادی استانداری و با حضور بانک‌های عامل برگزار می‌شود و روند پرداخت وام ازدواج در استان رصد می‌شود.

سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان استان قم با بیان اینکه این استان رتبه دوم ستاد ساماندهی در بین استان‌های دیگر را کسب کرده است، گفت: ستاد ساماندهی استان قم در سال جاری شش جلسه برگزار کرده است و ۱۴ جلسه کمیته تخصصی نیز درباره خدمات مختلف به امور جوانان تشکیل شده است که به فراخور مناسبت‌های مختلف برنامه‌هایی در موضوعاتی همچون اوقات فراغت، ازدواج، ارتقای هویت دینی و ملی داشته است و دستگاه‌های مختلف را مکلف به اجرای برنامه‌ها کرده است.

وی با اشاره به برنامه‌های هفته ازدواج در استان قم گفت: در این هفته نمایشگاه پیوند آسمانی با موضوع ازدواج آسان، بهنگام و آگاهانه در استان قم برگزار شد که در بحث‌های مختلفی همچون مشاوره رایگان، کانون‌های ازدواج آسان و غیره خدماتی ارائه شده است.

رمضانی با اشاره به اینکه به زوجین قمی که در سال ۹۲ مهریه ۱۴ سکه‌ای داشتند تسهیلات دو میلیون تومانی اعطا می‌شود، اظهار کرد: این تسهیلات توسط کمیته امداد امام خمینی اعطا می‌شود و بازپرداخت آن بدون بهره است. زوجینی که در نمایشگاه پیوند آسمانی اقدام به ثبت نام کرده‌اند بدون نوبت، تسهیلات خود را دریافت خواهند کرد.

وی در پایان با اشاره به برگزاری جشنواره ملی پیوند آسمانی در استان قم گفت: تاکنون برنامه مشخصی از سوی وزارت ورزش و جوانان به ما اعلام نشده و فقط کلیات آن مطرح شده است.