به گزارشافکارنیوز،ابراهیم سحرخیز با بیان این مطلب گفت: همزمان با اجرای نظام جدید آموزشی از سال گذشته، یک مقطع تحصیلی به صورت موقت حذف می شد تا تحول در آموزش و پرورش در پایه های تحصیلی به صورت کامل انجام شود. سال گذشته پایه هفتم حذف شد، امسال پایه هشتم و برای سال آینده پایه نهم حذف می شود.

به گفته معاون آموزش ابتدایی متوسطهآموزش و پرورش، دانش آموزانی که امسال در مقطع هفتم درس می خوانند، از دو سال دیگر باید رشته مورد نظرشان را در کلاس ۹ انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه انتخاب رشته در کلاس نهم به تدریج طی دو سال دیگر به صورت کامل اجرا می شود، تصریح کرد: دانش آموزان کلاس هفتمی باید از آغاز سال تحصیلی به فکر رشته مورد نظر خود باشند، چرا که نمرات درسی سال هفتم و هشتم در انتخاب رشته دانش آموزان به عنوان یکی از فاکتور های انتخاب رشته حائز اهمیت است.

وی افزود: کتاب های دانش آموزان کلاس هشتم برای سال تحصیلی آینده همگی جدیدالتالیف خواهد بود، اما عناوین کتاب ها مانند کتاب های پایه هفتم است.

سحرخیز درباره عدم توزیع کتاب های درسی هنرستان ها نیز تصریح کرد: این موضوع هیچ ارتباطی به ما ندارد و سازمان پژوهش و برنامه ریزی باید در این زمینه پاسخگو باشد. البته بعید می دانم که کتاب های درسی هنرستان های تهران توزیع نشده باشد، چرا که هیچ گزارشی از سوی مدیران یا والدین به ما اعلام نشده است.