به گزارشافکارنیوز،حجت الله بهروز بابیان این مطلب اظهار کرد: تعداد دوربین های نظارت تصویری تهران در اسفند ماه سال گذشته ۸۵۱ دستگاه بود که خوشبختانه توانستیم در ۶ ماهه نخست امسال ۱۰۰ دوربین جدید در شهر نصب و راه اندازی کنیم و تا پایان سال نیز ۳۵ دوربین نظارت تصویری به مجموع دوربین های شهر افزوده می شود.

وی با بیان اینکه مدیریت ترافیک در کلان شهری به وسعت و با جمعیت تهران بدون به کارگیری سیستم های هوشمند و تکنولوژی های روز امکان پذیر نیست گفت: دوربین های نظارت تصویری در تمام نقاط سطح شهر نصب و راه اندازی شده اند و افزایش تعداد این دوربین ها هر ساله جز اولویت های اصلی حوزه ترافیک است.

بهروز همچنین در خصوص دوربین های ثبت تخلفات سرعت گفت: آمارها نشان می دهد، با به کارگیری این سیستم، تصادفات منجر به فوت و جرح، همچنین وقوع تصادفات خسارتی در بزرگراه های شهر تهران به شدت کاهش یافته و عملکرد سیستم بسیار موفقیت آمیز بوده است.

وی تصریح کرد: تا پایان سال گذشته ۱۰۷ دوربین ثبت تخلفات در سطح شهر فعال بود که در ۶ ماهه نخست امسال ۵۹ دوربین جدید در بزرگراه های شهر نصب و راه اندازی شد و هم اکنون ۱۶۶ دوربین ثبت تخلفات در پایتخت فعال است.

مدیر عامل سرکت کنترل ترافیک شهر تهران خاطر نشان کرد: تا پایان سال ۲۰ دوربین جدید ثبت تخلفات سرعت در شهر نصب و راه اندازی خواهد شد و در تلاشیم که بتوانیم هرچه سریعتر تمامی بزرگراه های تهران را به این سیستم مجهز کنیم.

وی با بیان اینکه تکمیل بزرگراه های شهید همت و شهید بابایی از اولویت های بعدی افزایش دوربین های ثبت تخلفات در سطح شهر تهران هستند گفت: طی سال های گذشته در هوشمند سازی مدیریت ترافیک سعی کردیم که بیشترین تمرکزمان به روی بزرگراه های شهر باشد، چرا که در بزرگراه ها ضمن آنکه ترافیک نسبت به نقاط دیگر شهر بیشتر است، مشکلات ایمنی بیشتر وجود دارد و به همین دلیل نیاز بود که از سیستم های هوشمند در بزرگراه ها بیشتر به کارگیری شود.

بهروز در پایان با بیان اینکه حرکت با سرعت غیر ایمن در بزرگراه های شهری یکی از عوامل بروز سوانح و تصادفات شدید در شهرهای بزرگ است اظهار کرد: اخذ تصاویر با وضوح بالا از خودروهای متخلف، قابلیت کارکرد قوی در طول روز و شب و شرایط مختلف جوی، ارسال تصاویر گرفته شده به مرکز ثبت و صدور جرائم ، صدور برگه جریمه به انضمام عکس گرفته شده از خودروی متخلف و ارسال به درب منزل مالک خودرو در حداقل زمان و ثبت سرعت لحظه ای و حجم عبوری خودروها از جمله ویژگی ها سیستم ثبت تخلفات سرعت است.