به گزارش افکارنیوز، سید تقی نوربخش در هشتمین همایش ملی " روز خانواده و تکریم بازنشستگان " که صبح امروز با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حجت‌الاسلام ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، ایران دخت عطاریان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و جمعی از بازنشستگان در سال همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، اظهارداشت: ‌ امروز گرد هم آمده‌ایم تا از زحمات و تلاش افرادی قدردانی کنیم که عمر خود را در راه کار، تولید، فرهنگ، آموزش و پژوهش این سرزمین کهن سپری کرده و امروز مخزن تجربه، خرد و آگاهی هستند.

وی تصریح کرد: بازنشستگی بعنوان فصلی دیگر از زندگی همه شاغلین همواره مورد توجه بوده و پرداختن به موضوع بازنشستگی و بررسی و یافتن راه حل‌های مناسب برای مشکلات آنها درواقع به نوعی تکریم این بزرگواران در خانواده و اجتماع و ترسیم چشم‌اندازی روشن، امیدوار کننده و عزتمدانه برای جامعه شاغلین خواهد بود.

نوربخش خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید تلاش دارد برای بهبود وضعیت معیشتی بازنشستگان، سرعت در اجرای طرح‌های رفاهی به سازمان تامین اجتماعی و در نهایت افزایش رفاه اجتماعی گام‌های اساسی بردارند که خوشبختانه با جهت‌گیری‌های هدفمند و اثرگذار دولت یازدهم، نتایج و دستاوردهای چشم‌گیر و پربازی را را برای سازمان تامین اجتماعی بهمراه خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: تأمین اجتماعی بعنوان بزرگترین سازمان بیمه‌گر اجتماعی کشور ۳۷ میلیون از آحاد کشور را زیر پوشش خدمات خود دارد که هم‌اکنون بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته و مستمری بگیر هستند که با احتساب خانواده‌هایشان بالغ بر ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر می‌شوند و خدمات متنوع بیمه‌ای و درمانی دریافت می‌کنند.

نوربخش اظهارداشت: سازمان تامین اجتماعی در دولت تدبیر و امید برنامه‌های متنوعی را در دستور کار خود دارد به طوریکه در دو ماه گذشته بخشی از مشکلات بیمه‌ای و درمانی بازنشستگان را برطرف کرده‌ایم از جمله ۱۷۰ قلم دارو تحت پوشش لیست بیمه‌ای تامین اجتماعی قرار گرفته است ضمن اینکه با اقدامات انجام شده هیچ داروخانه‌ای از سازمان تامین اجتماعی طلبی ندارد.

وی ادامه داد: پرداخت هزینه‌های مربوط به پروتزها به طور عام و کاهش دوره انتظار از ۵ سال به ۳ سال، افزایش سقف حخداقل مستمری به ۷۰۰ هزار تومان، ایجاد بیمه مکمل و ارائه خدمات رایگان درمانی از طریق ۳۴۹ مرکز درمانی و بیمارستان مرکی، پرداخت کمک هزینه سفرهای زیارتی و سیاحتی بخشی از اقدامات صورت گرفته برای آسایش و رفاه بازنشستگان است که البته یکی از خواسته‌های بازنشستگان اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان است که به دنبال تحقق منابع آن هستیم تا بتوانیم این خواسته به حق آنها را نیز محقق سازیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: کاهش فرانشیز برای بیماران کهنسال، خاص و سرطانی و همچنین تامین بخش قابل توجهی از هزینه این بیماران، از اقدامات دیگر سازمان تامین اجتماعی در چندماهه گذشته دردولت تدبیر و امید است.

وی بیان داشت: در دولت تدبیر و امید تیم جدید مدیریت سازمان تأمین اجتماعی، تشکیل کارگروه‌هایی را با حضور نمایندگان کانون‌های بازنشستگی و مدیران و کارشناسان سازمان در دستور کار خود قرار داده تا از این طریق با سیاست‌گذاری مناسب و برنامه‌ریزی‌های لازم در خصوص رفع مشکلات بازنشستگان اقدامات موثری انجام شود.

نوربخش تصریح کرد: در حال حاضر دولت تدبیر و امید وارث بیش از ۵۴ هزار میلیارد تومان بدهی به سازمان تأمین اجتماعی است که متاسفانه در دولتهای پیشین اقدام موثری درخصوص پرداخت آن انجام نشده که البته باید به این نکته اشاره شود که تصفیه یک جای این مبلغ ممکن نیست ولی با همکاری و حمایت دولت محترم و مجموعه همکاران بتوانیم در یک بستر کارشناسی به حل و فصل مشکل بپردازیم و به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم.