به گزارشافکارنیوز، مهمترین خبر حوادثاین هفته مربوط به اعتراف مرد جنایتکار به قتل عام خانوادگی در خیابان تیموری تهران است. در این جنایت مرد ۴۷ ساله در اقدامی هولناک ۲۳ مهر امسال همسر و دو فرزندش را به قتل رساند. حمیدرضا در ابتدا قصد داشت انگیزه این جنایت را سرقت نشان دهد اما وقتی در برابر دلایل پلیسی قرار گرفت به ارتکاب این جنایت اقرار کرد.

او درباره انگیزه اش از قتل گفت: از چند ماه پیش قصد داشتم همسرم را بکشم. حتی یک بار با همسرم به پارک چیتگر رفتیم و قصد کشتن او را داشتم اما موفق نشدم. روز حادثه پس از درگیری که با همسرم داشتم، او قصد بیرون رفتن از خانه را داشت که بلافاصله به پشت بام رفتم و چوب دستی را که آنجا بود برداشته و داخل منزل آمدم. چندین ضربه به سر همسرم وارد کردم که بر روی زمین افتاد. تصمیم گرفتم که بچه هایم را نیز بکشم به همین علت، زمانی که محمدرضا ساعت ۱۴ به منزل آمد از من پرسید که چرا مادرش خوابیده؟ و نشست که پتو را بردارد که با چوبدستی از پشت سر، چندین ضربه به سر او وارد کردم که او نیز بر روی زمین افتاد. دیگر کنترل خود را از دست داده بودم و جسد محمدرضا را کنار مادرش گذاشتم. حدود ساعت ۱۶ و ۱۵ دقیقه به پریسا زنگ زدم و از او خواستم تا سریع به منزل بیاید. چونکه احتمال می دادم او جسدها را ببیند، از او خواستم که به بهانه جابجا کردن وسایل و کمک به من، بدون آنکه داخل خانه برود، به پشت بام بیاید. زمانیکه پریسا به پشت بام آمد، یک بند رشته ای را که از قبل آماده کردم بودم، به دور گردنش انداخته و او را خفه کردم. بعد از خفه کردن پریسا، او را به داخل اتاق خواب خودش بردم.

قتل باجناق بر سر جای خواب

در این هفته مردی که بر سر جای خواب باجناقش را به قتل رسانده بود، پای میز محاکمه قرار گرفت. هادی ۱۱ مهرماه سال ۸۸ باجناق خود به نام سعید را با ضربه چاقو به قتل رساند. متهم پس از دستگیری در شعبه ۷۴ دادگاه کیفری محاکمه شد که در جریان دفاع از خود، گفت: من با چاقو ضربه ای به پای باجناقم زدم و هیچ گاه نمی خواستم او را به قتل برسانم. پس از جلسه محاکمه، قضات دادگاه هادی را به قصاص محکوم کردند که با اعتراض او پرونده برای رسیدگی به شعبه ۱۴ دیوان عالی کشور فرستاده شد. قضات دیوان عالی کشور نیز به حکم مجازات او نقص گرفته و پرونده را به دادگاه بازگرداندند تا مشخص شود ضربه او کشنده بوده یا نه. پزشکی قانونی پس از بازگشت پرونده در گزارش نهایی خود ضربه هادی را کشنده اعلام کرد و مرد جوان صبح سه شنبه برای دومین بار پای میز محاکمه قرار گرفت. هادی با تکرار ادعاهای قبلی خود، گفت: شب حادثه جشن تولد خواهرزنم بود و ما خانه پدرزنم دعوت بودیم. هنگام خواب، بر سر جای خواب با باجناقم درگیر شده و با کاردی که زیر بالش مخفی کرده بودم، ضربه ای به پایش زدم. پس از آخرین دفاعیات متهم، قضات دادگاه به او فرصت دادند که در گفتگو با اولیای دم رضایت آنها را جلب کند.

زن تنها قربانی پسر شرور

پسر شروری که با انگیزه سرقت زن تنهایی را در شرق تهران به قتل رسانده بود نیز این هفته دستگیر شد. ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه ۲۴ اسفند سال گذشته وقوع یک فقره قتل در خیابان پروین – خیابان گودرزی به کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس اعلام شد. بررسی های اولیه نشان داد که زن جوانی ۳۰ ساله بر اثر ضربات متعدد چاقو به گردن، شکم و پهلو از سوی قاتل یا قاتلین به قتل رسیده و آثار درگیری نیز در داخل منزل مشهود است. در ادامه تحقیقات مشخص شد، مقتول قصد جابه جایی خانه اش را داشته و به همین خاطر هر روز برای پیدا کردن خانه به بنگاه های منطقه می رفته است. از سوی دیگر روز حادثه پسر جوانی از خانه مقتول خارج و با یکدستگاه پژو از محل فرار کرده بود.

با ردیابی های تخصصی سرنشین پژو شناسایی و دستگیر شد. متهم به قتل در بازجویی ها گفت: اواخر سال گذشته بود که به بنگاه املاکی در منطقه تهرانپارس مراجعه و با یکی از دوستانم که در آنجا به عنوان مشاور املاک مشغول به کار است، ملاقات کردم. در همین زمان، زن جوانی(مقتول) با مراجعه به بنگاه پیگیر پیدا کردن یک واحد مسکونی برای اجاره بود و در حین صحبت کردن وی با مدیر بنگاه متوجه شدم که این زن جوان قصد دارد تا خانه را برای یک نفر اجاره کند. به بهانه اینکه من راننده خودرو نیسان بوده و حاضر هستم تا اقدام به اسباب کشی با قیمت مناسب کنم، با مقتول آشنا شدم تا اینکه در روز حادثه به در منزل مقتول مراجعه و به بهانه بررسی تعداد اسباب و اثاثیه و در حقیقت برای سرقت وارد خانه شدم. پس از اطمینان از تنها بودن مقتول، تصمیم به سرقت گرفته و با چاقو شروع به تهدید مقتول کردم اما بر خلاف انتظار، مقتول با من درگیر شد و در حالیکه قصد ایجاد سر و صدا و کمک خواستن از اهالی مجتمع را داشت، چندین ضربه به او زده و پس از سرقت کیف دستی و گردنبند، به سرعت از خانه خارج شدم.

اعتراف دو مرد افغان به ۲ جنایت

در این هفته دو مرد افغان که در جریان سرقت و آدم ربایی های خود مرتکب قتل قربانیان خود می شدند دستگیر شدند. راز سرقت های جنایتکار در حالی فاش شد که آخرین قربانی آنان زنده و ماند در پلیس آگاهی شکایت کرد. در ادامه ردپای تبهکاران در قتل زن تنهایی و گروگانگیری مرگباری کشف شد. پس از تجسس گسترده دو مرد افغان شناسایی و دستگیر شدند. متهمان در بازجویی ها به ارتکاب دو جنایت با انگیزه سرقت اعتراف کرده و مدعی شدند قربانیان را با ضربه چکش به قتل رسانده و جسد گروگان را در جنوب تهران به داخل چاه انداخته بودند.