به گزارش افکارنیوز، سرهنگ محسن خانچرلی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت جیب‌بری از مسافران مترو به خصوص بانوان، پرونده‌ای در این رابطه تشکیل و به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی با اعلام خبر اجرایی‌شدن طرح‌های نامحسوس در کلیه ایستگاه‌های انتظامی مترو، گفت: ماموران با گشت‌زنی و انجام چهره‌زنی، دو زن به نام‌های «آزیتا» و «زهرا» را دستگیر کردند.

رییس پلیس پیشگیری پایتخت با بیان اینکه آزیتا متولد ۵۷ و زهرا متولد سال ۴۸ بود گفت: از زنان دستگیرشده یک عدد گوشی مدل بالا و مبلغ یک میلیون و ۸۰ هزار تومان وجه نقد کشف شد.

خانچرلی با بیان اینکه متهمان در بازجویی‌ها به جرم خود اعتراف کردند، گفت: این افراد به چندین فقره سرقت و جیب‌بری اقرار و اظهار داشتند که از شلوغی مترو استفاده کرده و زمان سوار و خارج‌شدن از واگن، در اقدامی بسیار حرفه‌ای خود را به طعمه‌ها نزدیک و در یک چشم به هم‌زدن کیف و اشیای قیمتی مالباختگان را به سرقت بردند.

وی با بیان اینکه با پیگیریهای انجام شده مالک گوشی شناسایی شد، گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده در اختیار پلیسآگاهی تهرانبزرگ قرار گرفتند تا تحقیقات برای کشف دیگر جرایم متهمان و شناسایی سایر مالباختگان ادامه یابد.