به گزارش افکار به نقل از واحدمرکزی خبر، لطف الله فروزنده دهکردی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دولت با جدیت پیگیر انتقال کارمندان از کلانشهر تهران است، گفت: این طرح به خوبی در حال پیشرفت است و دستگاه های استانی هم کمک می کنند تا افراد مستقر شوند.

وی با بیان اینکه این احتمال وجود دارد افرادی که منتقل می شوند مشکلاتی داشته باشند، افزود: امتیازات و امکانات انتقال به کسانی داده می شود که در استان مورد تقاضا مستقر شوند.

فروزنده افزود: از متقاضیان ۱۰ سال تعهد خدمت در آن منطقه گرفته می شود.

فروزنده با بیان اینکه ۱۱۷ شرکت به خارج از تهران منتقل شده است، گفت: بخشی پیش از این منتقل شده بودند و دفاتر آنها در تهران بود که دفاتر آنها نیز منتقل شد.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور گفت: انتقال ۳۰ شرکت ملی هم در دستور کار است و این شرکت ها ملزم شده اند ۴۰ درصد نیروی کار خود را کاهش دهند.

وی به انتقال داوطلبانه شرکت ها و موسسات پژوهشی وابسته به دولت و موسسات مستقل و همچنین کارکنان ساکن در اطراف تهران و انتقال بخشی از وزارتخانه ها اشاره کرد و گفت: ۶ وزارتخانه مصوب شده است.

فروزنده با اشاره به اینکه توسعه منابع انسانی بسیار مهم و اساسی است و هیچ کس با تحول در نظام اداری مخالف نیست افزود: اگر بحثیا مطلبی وجود دارد سلیقه ای است و روش ها و مبنای کار ما قانون سیاست های کلی اصل ۴۴ و قانون مدیریت خدمات کشوری است.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور گفت: اگر منابع انسانی در یک سیستم با انگیزه باشد اما بینش لازم را نداشته باشد ساختارها را تغییر می دهد بنا براین مهمترین عنصر در تغییر منابع انسانی است و در صورت همراه نبودن، تغییر و تحولی به وجود نمی آید.

فروزنده گفت: طرح معاونت توسعه با اجرای چند برنامه به طور خاص و عام اجرایی می شود.

فروزنده به محور عدالت استخدامی در ۱۰ برنامه تحول اداری اشاره کرد و گفت: براساس قانون ابتدا باید آزادی استخدام داده شود و شرایط به اطلاع عموم برسد و متقاضیان از طریق آزمون استخدام شوند.

وی گفت: طبق قانون موظفیم ۲۵ درصد استخدامی ها را به ایثارگران و ۳ درصد را به مناطق محروم اختصاص دهیم و بقیه نیز براساس آزمون استخدام شوند.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور افزود: جذب ۴۰ هزار معلم نمونه ای از اجرای این طرح است.

وی در خصوص ساماندهی نیروی انسانی گفت: واگذاری تصدی های دولت با اولویت واگذاری امور به تعاونی های متشکل از کارکنان، انتقال کارکنان به بخش غیر دولتی، موضوع ماده ۱۸ قانون مدیریت خدمات کشوری، ساماندهی نیروی انسانی از دستگاه های اجرایی پر تراکم به سایر دستگاهها، انتقال نیرو از کلانشهرها به بخش ها و مناطق محروم، استقرار نظام دورکاری و انتقال نیرو از ستاد دستگاهها به رده های عملیاتی اجرا می شود.

فروزنده در بخش تمرکز زدایی به عنوان یکی دیگر از محورهای تحول اداری گفت: این محور شامل انتقال کارمندان، سازمان ها، شرکت ها، موسسات آموزشی و پژوهشی از تهران به شهرستان ها، توجه به مناطق محروم و دور افتاده، تفویض اختیار امور اداری و استخدامی به استانداران سراسر کشور، منع هرگونه استخدام و انتقال به تهران، واگذاری فعالیت ها و اختیارات به رده های استانی، کاهش فرآیندهای انجام کار و تمرکز زدایی در تصمیم گیری است.

وی گفت: تعیین قیمت تمام شده فعالیت ها، خدمات و محصولات، تعیین شاخص ها و استانداردهای کیفی، خدمات و دادن اختیار به مدیران در ارزیابی عملکرد، طراحی مدل بهره وری نظام اداری و تعیین شاخص براساس سیاست های ابلاغی و رصد سالیانه شاخص ها، تعیین جایگاه و میزان پیشرفت کشور در مقایسه با کشورهای جهان و برگزاری جشنواره شهید رجایی بر محور عملکرد دستگاه ها، افزایش بهره وری و استقرار نظام جامع مدیریت عملکرد بررسی می شود.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور گفت: در محور سلامت اداری، تقویت قانون گرایی و پاسخگویی یکسان به عموم مراجعان و تکریم آنها، اعمال نظارت و کنترل و حفظ روابط سالم کارمندان در انجام وظایف محوله و جلوگیری از ضرر و زیان دولت و بیت المال، برخورد با افراد حقیقی و حقوقی رشوه دهنده به کارکنان دستگاه های اجرایی و ارسال پرونده آنها به مراجع قضایی، فعال کردن هیئت بدوی، تجدید نظر و هیئت عالی نظارت در رسیدگی به شکایات مردم، تدوین شاخص های سلامت اداری و سنجش سالیانه آنها و توسعه دولت الکترونیک و شفاف سازی فرآیندهای انجام کار از محورهای بخش سلامت اداری است.