به گزارش افکار به نقل از فارس، بیژن نوباوه نماینده مردم تهران که شب گذشته در جلسه‌هفتگی انصار حزب الله سخن می‌گفت، طی سخنانی اظهار داشت: موضوع حجاب و عفاف را در جامعه اسلامی اصلاً نمی‌توان با جامعه غربی قیاس کرد چرا که آن چیزی که برای ما ارزش است، برای آنها بی‌اهمیت است. آنچه که غرب خودش خواسته است و هدایت کرده بی‌بند و باری حساب شده است.

* در آمریکا حدود ۳۰ درصد جامعه به روابط سالم اجتماعی بین مرد و زن معتقدند

وی افزود: در آمریکا شاید حدود ۳۰-۲۰ درصد جامعه کاملاً مذهبی هستند و به روابط سالم‌ اجتماعی بین زن و مرد معتقدند ولی با حجاب سنتی و آنچه که در شرق است تفاوت دارند. ولی اینکه در پرتو شعار لیبرال دمکراسی به کجا رسیده‌اند، محل تأمل است. آنها به جایی رسیده‌اند که امروز همین جامعه آمریکا که ادعا می‌کند، خانواده به عنوان یک رکن به حساب می‌آید، آمارها نشان می‌دهد که ۶۰ درصد از مردان متأهل آمریکایی دارای دوست دختر هستند و ۴۰ درصد از زنان متأهل آنها دارای دوست پسر هستند؛ یعنی به طور کلی در این جامعه خانواده خودبه‌خود متلاشی شده است.

نوباوه تصریح کرد: بحثی که امروز در مجلس مطرح بود، راجع به صیغه و متعه و همسر دوم بود. امام صادق(ع) می‌فرماید که اگر گذاشته بودند مسأله متعه به شکل واقعی آن در جامعه اعمال شود، فحشا و فساد از جامعه ما رخت برمی‌بست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: یک روز خبرنگار بی‌بی‌سی از من پرسید چگونه با یک صیغه و گفتن قَبِلتُ کار تمام می‌شود؟ به او گفتم همانگونه که در جامعه شما بدون گفتن قبلت‌ کار تمام می‌شود. مونتسکیو در کتاب روح‌القوانین اشاره خوبی به قوانین و ضدقانون دارد و می‌گوید هر قانونی بهتر از بی‌قانونی است حتی اگر ضعیف باشد. در قاعده نکاح اتفاقی که می‌افتد این است که انسان احساس می‌کند براساس یک نظم و مقررات یک عملی را انجام می‌دهد. مونتسکیو می‌گوید: اگر انسان متابعت و تبعیت قانونی نداشته باشد، روح بی‌قانونی او را فاسد خواهد کرد، پس برای انسان‌ها در هر شرایطی قانون بهتر از بی‌قانونی است.

وی اضافه کرد: به آن خانم خبرنگار گفتم، این که شما به راحتی با هر کسی ارتباط برقرار می‌کنید، بهتر است یا اینکه تحت عنوان ازدواج موقت یک عهد و پیمان ببندید؟ بعد از مدتی گفت که بهتر این است که عهد و پیمانی بسته شود. حالا اینکه شرایط متعه چیست و اینکه اگر بنده که زن دارم و نیاز ندارم به سراغ متعه بروم، معلوم می‌شود که یک فسادی در من هست، این بحثجداگانه‌ای است. منتها متعه در سفر و شرایط خاص است. اما آن چیزی که از وضعیت اجتماع ما پیداست اینکه جمعیت زنان ما به دلایل مختلف از جمله جنگ‌، حوادثاجتماعی، پایین بودن عمر متوسط مردان نسبت به زنان، همیشه درصدی بالاتر از مردان بوده است. حالا زنی که امکان ازدواج ندارد، آیا اشکالی دارد که به صورت مشروع همسر یک فرد شود یا اینکه رها باشد و تمام مردان سالم هم در معرض خطر باشند؟

این نماینده مجلس گفت: ما بعضی اوقات صحبت از دارو و درمان می‌کنیم، متعه می‌تواند برای جامعه ما به نوعی دارو باشد، نه اینکه بگوییم که هر کسی بیاید بگوید من می‌خواهم زنی را صیغه کنم در حالی که او زن دارد و نیازی هم ندارد. جالب این جاست که در بند اول قانون حمایت از خانواده که در مجلس مطرح است، ثبت ازدواج موقت آمده بود که با مخالفت نمایندگان مواجه شد.


* طبق آمارها تمایل خانم‌ها برای ثبت ازدواج موقت بیشتر از آقایان است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: آمار و ارقامی که موجود است، نشان می‌دهد خانم‌ها بیش از آقایان تمایل دارند که اسم آنها به عنوان ازدواج موقت ثبت نشود، چرا که نمی‌خواهند کسی متوجه شود که متعه شده‌اند و این در حالی است که نیاز جنسی آنها متعه را تایید می‌کند. لذا اگر در جامعه ناگهان با یک آماری مواجه می‌شوید که می‌گوید زنای با محارم بیشتر شده، نباید تعجب کرد. تفاوت ما با غربی‌ها در این است که آنها برای مشکلات آینده‌شان برنامه‌ریزی می‌کنند چرا که مشکل را می‌پذیرند؛ ولی ما هیچ اقدامی انجام نمی‌دهیم و بعد این مشکل مثل موریانه ارکان نظام را می‌خورد.

وی تصریح کرد: اگر ۲۰ سال پیش می‌دانستیم که به این جا می‌رسیم با آن مقابله منطقی می‌کردیم، به عنوان مثال یک اینترنت به زبان فارسی درست می‌کردیم و امروز یک گوگل فارسی داشتیم. اینترنت برای کشور ما که از لحاظ مطالعه و کتابخوانی به نسبت عقب افتاده هستیم، یک نعمت بسیار بزرگی است. من وقتی در آمریکا بودم، محرّم‌ها دلم می‌گرفت چون روضه‌ای نبود و فقط یک مسجد داشتیم که حاج‌آقا تهرانی در آنجا برای ما سخنرانی می‌کرد. ولی به کمک اینترنت، مراسم مداحی حاج محمود کریمی که در حسینیه چیذر برنامه اجرا می‌کرد را کمتر از نیم ساعت بعد آن را دریافت می‌کردم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما الان شیعه را از طریق ماهواره معرفی می‌کنیم، اظهار داشت: آیا اگر توان و قدرت داشتیم علیه آمریکا ماهواره راه‌اندازی نمی‌کردیم؟ البته الان این کار را داریم انجام می‌دهیم. چند شب پیش اگر برنامه راز را از تلویزیون تماشا کرده باشید، متوجه شدید که سرّ زدن رفیق حریری که توسط اسراییلی‌ها صورت گرفته بود را بچه‌های حزب‌الله لبنان کشف کرده بودند. هواپیماهای جاسوسی اسراییل قضایا را می‌گرفته و به ماهواره‌های آمریکایی می‌داده‌اند و حزب‌الله هم سر راه، آنها را جذب و ضبط کرده بود، بدون اینکه اسراییلی‌ها و آمریکایی‌ها بفهمند! امروز آنها نشان داده‌اند که اسرائیلی‌ها یک هفته به دنبال ماشین رفیق حریری بودند!

* حزب‌الله با تکنولوژی می‌جنگند نه با چوب و چماق

نوباوه بیان داشت: مگر این حزب‌الله بنا بوده است که فقط با چوب و چماق بجنگد؟! حزب‌الله با قدرت تکنولوژی می‌جنگد. تانک‌های مرکاوای اسراییلی به گونه‌ای ساخته شد که حتی گلوله در آن نفوذ نمی‌کند ولی حزب‌الله از طریق تکنولوژی گلوله‌ای ساخت که در آن نفوذ کرد. برو قوی شو اگر راحت جهان‌طلبی که در نظام آفرینش ضعیف پایمال است. در سوره حدید آمده است که خداوند می‌فرماید من آهن را به شما دادم تا با آن رشد کنید. پس اگر ما به تکنولوژی دست پیدا کردیم، به لطف خداوند این مایه قدرت ما خواهد بود.

وی در ادامه سخنان خود گفت: امروزه باید از اینترنت به نفع خویش استفاده کنیم چرا که با اینترنت می‌توانیم امام حسین(ع) را به دنیا معرفی کنیم، همین‌طور شیعه را، که این کار را انجام می‌دهیم. در آینده‌ای نزدیک دیگر پدیده‌ای به نام تلویزیون فیزیکی وجود نخواهد داشت؛ به گونه‌ای که شما با ساعت خود می‌توانید برنامه‌های تلویزیون را دریافت کنید!

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: بعد از قضایای فتنه‌ سال قبل، فقط با فیس‌بوک توانستند پانزده میلیون رای جمع کنند و با آن به افکار عمومی خط‌ دهی کنند. اگر ما فیس‌بوک فارسی داشته باشیم، خواهیم توانست که ۱۵۰ میلیون رأی جمع کنیم. امروز کاری که سپاه پاسداران در فضای سایبری کشور انجام می‌دهد ما را جزء پنج کشوری کرده که ارتش سایبری دارند و خود آمریکایی‌ها بریده‌اند و گفته‌اند که سپاه تمامی سایت‌های اسراییلی و آمریکایی را هک کرده است!

نوباوه با بیان اینکه امروز باید نگاه ما به پدیده‌های تکنولوژیک و مدرن دنیا نگاهی منفعت‌طلبانه و سودجویانه باشد، ادامه داد: در عرصه سینما دنیا سالهاست که فیلم تولید می‌کند و چه بسا ۹۰ درصد آنان القای مفاهیم غلط است. مثلاً فیلم بن‌هور یک دروغ تاریخی است. این فیلم در پاسخ به جنایت بزرگی است که مسیحیان اعتقاد داشتند، در مورد حضرت مسیح یهودیان علیه آنان مرتکب شده‌اند.

* بعضی از فیلم‌سازهای ما اعتقادی به حجاب ندارند و لذا انگلیسی عمل می‌کنند

وی با تاکید بر اینکه نباید فکر کنیم که دشمن در خواب است و تصور کنیم که چنین چیزهایی اتفاقی است، گفت: بعضی از فیلم‌سازهای ما در کشور اعتقادی به حجاب ندارند و لذا انگلیسی عمل می‌کنند. به قول یکی از دوستان تغییر نقشه‌های جغرافیایی در دنیا توسط انگلیسی‌ها انجام می‌شود. خاطرات همفر جاسوس انگلیسی را اگر بخوانید می‌بینید که شیخ محمد بن عبدالوهاب یک شیخ بوده که انگلیسی‌ها او را فاسد می‌کنند که تبدیل به یک وهابی می‌شود. همین‌طور باب شیرازی را در ایران علَم می‌کنند و بابیت را راه می‌اندازند. اصلا اینها یک مذهب جدید را تعریف می‌کنند. یعنی به بلندمدت فکر می‌کنند. ملکه الیزابت همیشه از هندی‌ها تعریف می‌کند؛ چرا که هزار فرقه در آنجا وجود دارد! از گاوپرست و میمون‌پرست تا الی آخر.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: مدتی پیش در انگلستان بودم این موضوع را از تلویزیون مشاهده کردم؛ در هند یک معبدی مربوط به میمون‌هاست که خود هندی‌ها که می‌خواهند وارد آن معبد شوند از یک الی دو متری کفشهایشان را بیرون می‌آورند و بعد وارد معبد که می‌شوند، میمونها بر سر و شانه آنها بالا می‌روند و روی آنها ادرار می‌کنند و بعد آنها ادرار میمون‌ها را به سر و صورت خود می‌مالند! ۱۰ هزار تا از این معبدها هم در دنیا باشد، دیگر هیچ خطری غرب را تهدید نخواهد کرد.

* جنگ نرم اصلا سیاسی نیست بلکه انسان غربی می‌خواهد بگوید ما برتریم

وی تصریح کرد: اساس جنگ نرم که صحبت زیادی درباره آن مطرح می‌شود، اصلا سیاسی نیست؛ بلکه تلاشش این است که انسان غربی بگوید ما از شما برتریم و این را به شما القا می‌کند. لذا وقتی که القا کرد، خود به خود تبعیت هم در پی خواهد داشت.

نوباوه افزود: اینکه میلیاردها دلار هزینه می‌کنند، بهترین هنرپیشه، ورزشکار، موسیقیدان مال آنها باشد برای این است که چنین القا کنند که به هر جا نگاه کنید، بگویید غربی‌ها از ما برتر هستند و وقتی چنین شد، دیگر مرغ همسایه غاز خواهد بود. هیچ ملتی در دنیا به اندازه ما، بخور، بخواب و کار نکن نیست. این را آمارها بیان می‌کنند؛ همین طور هیچ کشوری مثل ما اسراف نمی‌کند، به طوری که ۳۰ درصد از زباله شهر تهران مواد عالی یعنی گوشت مرغ و برنج و… است. در حالی که این آمار در انگلستان ۳ درصد هم نیست. همچنین الگوی مسکن در آمریکا، ۵۵ متر مربع است و لیکن در ایران ۱۰۰ متر هم جوابگو نیست و همیشه هم می‌گوییم غربی‌ها خوب هستند و بعد که ۵-۶ سال به آنجا می‌رویم و ماندگار می‌شویم، فرار می‌کنیم و به ایران می‌آییم وخاک دروازه غار را ماچ می‌کنیم! چرا که القا قبلا صورت گرفته است و جنگ نرم به ما ثابت کرده که غربی از تو برتر است و می‌خواهد بگوید با من فکر جنگ هم نداشته باش؛ من پشت دیوار را هم می‌بینم!

این نماینده مجلس اظهار داشت: زمانی من داشتم گزارشی در نیویورک تهیه می‌کردم، یک آمریکایی پیش من ‌آمد با ۱۲۰ کیلو وزن و هیکل درشت؛ گفت: کجایی هستی؟ گفتم: ایرانی، گفت: عراق؟ گفتم: جمهوری اسلامی ایران. به یک دفعه از ترس دو متر عقب‌تر ایستاد! این والله واقعیتی است که تجربه کرده‌ام. همین چند شب پیش خانم کلینتون وزیر خارجه آمریکا در مورد فلسطین که صحبت می‌کرد، هشدار داد که در یک طرف ایرانی قرار گرفته که قدرتش بسیار زیاد است.


وی اضافه کرد: من به عنوان یک مسئول نظام جمهوری اسلامی، برای این دختر چه کاری انجام داده‌ام تا از کوچه و خیابان سر در نیاورد و تفریحش گردش با دوستش و تماشای یک ویترین مغازه نباشد؟ امروز زمان با گذشته خیلی متفاوت شده است. ما سابق با یک عدد بلبرینگ ۳۰۰ ساعت بازی می‌کردیم، اما امروز بچه‌ از ما بازی رایانه‌ای مطالبه می‌کند. آیا اینکه فقط بگوییم این برنامه‌ریزی می‌خواهد، مشکل حل خواهد شد؟

این فعال فرهنگی ابراز عقیده کرد: اگر شرایط ازدواج برای دختر یا پسری در خانواده فراهم شود، پدر و مادر اقدامی نکنند، خودش اقدام خواهد کرد. آمارها نشان می‌دهد نزدیک به ۸۰ درصد ازدواج‌هایی که توسط خود دختر و پسرها انجام شده است، منجر به طلاق شده است. در مقابل ازدواج‌هایی که سنتی بوده و پدر و مادرها دخالت داشته‌اند و با هوشمندی عمل کرده‌اند، بیش از ۸۰ درصد آن زندگی‌ها متعادل بوده است. آن چیزی که ضرورت احیای ارزشهای ماست، هدایت است. چرا نباید در جامعه ما دختر حزب‌اللهی حس کند که می‌تواند موفق‌ترین فرد جامعه باشد؟ این ناشی از اندیشه‌های ناتوان ماست که کار را به اینجا می‌رساند.

* زنی که خودش زیباست، آرایش نیاز ندارد؛ لکن آنها که آرایش می‌کنند احساس زیبایی نمی‌کنند

وی ادامه داد: جالب است که امروز ۲۹ درصد لوازم آرایش کل خاورمیانه در ایران استفاده می‌شود. این موضوع را باید روانشناسی کرد که چرا لوازم آرایشی که در اروپا و آمریکا مورد استفاده بچه برای بازی و پیرزن جهت بازیافت خودش است، امروز این قدر در ایران مورد استفاده زنان قرار می‌گیرد؟ زنی که خودش زیباست، آرایش نیاز ندارد، الا اینکه فکر کند نازیباست و خودش را می‌خواهد چیزی بیش از اینکه هست، نشان دهد. مشکل استفاده زیاد از لوازم آرایشی در ایران، مشکل روانی است.

نوباوه اضافه کرد: بنده چندین سال در آمریکا زندگی کرده‌ام، اصلا ندیده‌ام دختری آرایش کند! یا این قدر کم است که اصلا به چشم نمی‌آید. چونکه از نظر اعتماد به نفس عمومی، جامعه با او کاری کرده است که خودش را برتر دنیا می‌داند. ما باید کاری کنیم که جوان ما یک چنین حسی داشته باشد. من ایران را بهترین کشور دنیا و خودمان را قدرتمندترین انسانهای دنیا می‌دانم؛ چرا که ما هستیم که در آینده حرف جدیدی برای دنیا خواهیم زد و همه نشانه‌های آن را می‌توانید در آثار غربی‌ها جستجو کنید، از جمله هانتینگتون و فوکویاما که در کتابهای پایان تاریخ و جنگ تمدنها می‌گویند جنگ آینده، جنگ تمدنها خواهد بود. در تئوری جدید جنگ تمدنها قرار بود بن‌لادن، به عنوان سمبل مطرح شود تا حداقل ۵۰۰ سال دیگر سیطره غرب بر کشورهای دنیا ادامه داشته باشد که در این اثنا به یک ایدئولوژی پیشرفته انقلابی مثل ایران برخورد می‌کنند. و هانتینگتون اینجاست که حرفش را عوض می‌کند و می‌گوید راس آن قدرتی که ما با آن باید مبارزه کنیم، ایران است. ما به این دلیل مورد تهاجم هستیم.

وی افزود: آنها می‌گویند فقط دشمن ما ایران است. پس آن چیزی که اینها را می‌ترساند، موشک و بمب نیست؛ بلکه ایدئولوژی برتر است. امروز مراسم روز قدس در آمریکا برگزار می‌شود آن هم در جایی که تا فیهاخالدون ارکان آن صهیونیست هستند.

* تاسوعا و عاشورای امام حسین(ع) عامل وحدت ماست

نوباوه با بیان اینکه اگر امام حسین(ع) برای این مملکت کاری نکرده باشد، فقط تاسوعا و عاشورای او عامل وحدت ماست، گفت: آمریکایی‌ها خودشان را می‌کشند تا یک روز ملی ۴ جولای را برگزار کنند تا این روز را روز وحدت آمریکا معرفی کنند، همین که این مراسم برگزار می‌شود، فردای آن روز یک مکزیکی، پس فردا اکوادری‌ها روز ملی برگزار می‌کنند!

وی ابراز داشت: عامل انسجام اجتماعی در جامعه ما سیدالشهدا(ع) است و جامعه شناسان غربی به این موضوع غبطه می‌خورند. واقعیتی که امروز وجود دارد این است که غرب از ایدئولوژی ما هراس دارد و خسته شده است. تنها کشوری که در دنیا در مقابل آمریکا حتی با اسمش جسارت می‌کند که تو هیچ غلطی نمی‌توانی بکنی، جمهوری اسلامی ایران است.