به گزارشافکارنیوز،رئیس جمهور همان شبی که با حضور در تلویزیون به طور مستقیم با مردم صحبت کرد و گزارش ۱۰۰ روز فعالیت خود را ارائه کرد به توزیع شیر در مدارس و تامین اعتبار آن نیز اشاره کرد.

پس از آن بود که کیارشی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از اعتبار یک هزار و ۱۷۵ میلیارد ریالی برای توزیع شیر در مدارس کشور خبر داد و از درخواست وزارتخانه متبوعش برای افزایش این اعتبار به میزان ۱۵۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

مسئولان آموزش و پرورش اعلام کرده اند که اگر اعتبار لازم تامین شود آمادگی توزیع ۷۰ نوبت شیر در مدارس کشور را دارند.

در نخستین گام نیز توزیع شیر در مدارس پایتخت از روز شنبه یعنی فردا میان جامعه هدف یعنی دانش آموزان مقطع ابتدایی و متوسطه اول توزیع می‌شود که این تعداد از دانش آموزان و معلمان آنها در سطح کشور جمعیتی بالغ بر ۲ میلیون نفر هستند که تا ۱۵ آذر شیر به دست آنها نیز می‌رسد.

اسفندیار چهاربند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص توزیع شیر در مدارس پایتخت به خبرنگار تسنیم می‌گوید: اگر اعتبار لازم تامین شود تا قبل از عید ۲۰ نوبت شیر در سطح مدارس توزیع می‌شود.

چهاربند این نکته را هم ذکر کرد که افزایش تعداد نوبت های توزیع شیر میان دانش آموزان با اولویت مناطق جنوبی خواهد بود.

به هر حال شیر با مدتی تاخیر به مدارس کشور راه یافت اما تعداد دفعات توزیع شیر میان دانش آموزان به تخصیص و تامین اعتبار نیاز دارد یعنی برای توزیع ۷۵ نوبت شیر میان دانش آموزان باید اعتبار مدنظر وزارت آموزش و پرورش تامین شود.

البته برخی از مسئولان این وزارتخانه معتقدند که میتوان توزیع شیر را با نوعی سهمیه بندی میان مدارس کشور اجرا کرد به گونه ای که دانش آموزان مناطق محروم و روستایی و مناطق جنوبی شهرها در اولویت توزیع شیر قرار داشته باشند که این راه حل میتواند گزینه مناسبی برای روزهایی باشد که اعتبار مدنظر تامین نمی شود.