به گزارشافکارنیوز،حسین فریدون دستیار ویژه رئیس جمهوری از کمک یک میلیارد تومانی رئیس جمهور برای تجهیز درمانگاه آودیسیان به پیشنهاد وزیر بهداشت خبر داد.

وی گفت: همه ما از هر مذهب و آیینی، ایرانی هستیم و باید در کنار هم زندگی مسالمت آمیز داشته و در مواقع سختی و شادی شریک غم و شادی هم باشیم.

وی گفت: پیروان سایر مذاهب در ایران را نباید اقلیت خواند زیرا همه ما ایرانی و در اکثریت هستیم.

سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت نیز در این بازدید ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو مسیحی گفت: این درمانگاه اگر چه فضای کوچکی دارد ولی کارهای بزرگی در آن صورت می گیرد چون برای سلامت مردم جامعه اعم از مسلمان و مسیحی فعالیت می‌کند.

وی افزود: دولت و وزارت بهداشت اعلام آمادگی می‌کنند در صورتی که خیرانی از ارامنه بخواهند فضای بیمارستانی بزرگتری برای فعالیت در عرصه سلامت داشته باشند، به کمک شهرداری تهران از شما حمایت کنند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: من ضمن ابلاغ سلام و پیام تبریک رئیس جمهور به شما عزیزان و ارج گذاری خدمات شما در عرصه سلامت به هیئت امنا و اعضای شورای خلیفه گری ارامنه اعلام می کنم که وزرات بهداشت در چارچوب قوانین و مقررات همواره پشتیبان اقدامات شما در این عرصه خواهد بود.

وی افزود: طبق دستور رئیس جمهور فهرست درخواستهای نمایندگان شما در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است که امیدواریم با مشارکت خود شما عزیزان این درخواست ها جامه عمل بپوشد.

وی اظهار امیدواری کرد سال ۲۰۱۴ میلادی سالی آرام تر و بهتر از سال ۲۰۱۳ برای تمام مسلمانان و مسیحیان جهان باشد.

در این بازدید که دکتر آقاجانی معاون درمان، بیگلریان نماینده ارامنه در مجلس شورای اسلامی، نمایندهای از شورای خلیفه گری ارامنه، علی اصغر پیوندی رئیس و مسعود یاوری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، عباس زارع نژاد رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت حضور داشتند، وزیر بهداشت با اهدای لوح تقدیری از تلاش های هیئت امنای درمانگاه خیریه آودیسیان تقدیر کرد.