به گزارشافکارنیوز،در پی افزایش سرقت‌های به عنف و چندین فقره جرایم خشن زورگیری با قمه در محدوده مهرآباد تهران؛ پرونده ای در این رابطه تشکیل و به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

براساس این گزارش، اقدامات گسترده ماموران تخصصی کلانتری ۱۱۹ مهرآباد جنوبی تهران به منظور شناسایی عاملین این جرایم آغاز شد و تحقیقات پلیسی ادامه یافت تا اینکه ساعت سه بامداد ۱۱آبان ماه ماموران حین گشت زنی نامحسوس در خیابان دامپزشکی به دو مرد جوان که در حال پرسه زنی بودند مشکوک شده و در صدد دستگیری آنان برآمدند. متهمان به محض مشاهده ماموران اقدام به فرار کرده که سرانجام پس از اینکه وارد مخروبه ای شدند این متهمان که علی معروف به علی پژویی و حسین نام داشتد توسط مأموران دستگیر شدند.

این گزارش می‌افزاید، در بازرسی از نامبردگان دو قبضه قمه، پنج قبضه چاقو، ۱۱ گرم و ۳۰ سوت شیشه و کارت ملی و شناسنامه متعلق به افراد دیگر کشف شد.

سرهنگ علی سعدی رئیس کلانتری ۱۱۹ مهرآباد جنوبی در این زمینه گفت: متهمان پس از دستگیری به کلانتری منتقل و تحت بازجویی‌های پلیسی قرار گرفتند که در خلال بازجویی‌ها مشخص شد این افراد با تهدید سلاح سرد از شهروندان زور گیری می‌کردند.

وي افزود: متهمان پس از زورگيري از شهروندان در پاتوقشان اموال و مدارک سرقتي را با شيشه معاوضه ميکردند که پرونده مقدماتي متهمان در اين رابطه تشکيل و براي تحقيقات بيشتر در اختيار کارآگاهان پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفتند.