به گزارشافکارنیوز،سازمان پزشکی قانون کشوردر گزارشی اعلام کرد که درهشت ماهه سال جاری ۱۳ هزار ۱۴۰ نفر در حوادثرانندگی جان خود را از دست دادند، این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد تلفات حوادثرانندگی ۱۴ هزار و ۱۲۵ نفر بود، هفت درصد کاهش یافته‌است که از کل تلفات حوادثرانندگی از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه ۱۰ هزار و ۱۲۶ نفر مرد و سه هزار و ۱۴ نفر دیگر زن بودند همچنین در این مدت هشت هزار و ۴۳۱ نفر در حوادثرانندگی برون شهری، سه هزار و ۶۱۲ نفر در حوادثرانندگی درون شهری، یکهزار و ۴۷ نفر در مسیرهای روستایی و ۵۰ نفر در محورهای نامعلوم جان باختند.

بر اساس این گزارش در این مدت استان‌های فارس با ۱۱۲۰، خراسان رضوی با ۱۰۲۳ و تهران با ۹۷۹ مورد بیشترین و استان‌های ایلام با ۹۷، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۲۲ و اردبیل با ۱۶۹ مورد به ترتیب کمترین آمار تلفات حوادثرانندگی را داشته‌اند.

همچنین در هشت ماهه امسال ۲۳۱ هزار و ۱۷۶ نفر در حوادثرانندگی مصدوم شدند که از این تعداد ۱۶۶ هزار و ۷۰۸ نفر مرد و ۶۴ هزار و ۴۶۸ نفر زن بودند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد مصدومین حوادثرانندگی ۲۳۰ هزار و ۷۶۷ نفر بود، ‌دو دهم درصد بیشتر شده‌است.

این گزارش می‌افزاید: در آبان ماه سال جاری آمار تلفات حوادثرانندگی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶.۵ درصد کاهش یافته و از۱۵۹۸ فوتی در آبان ماه سال گذشته به ۱۴۹۴ فوتی در سال جاری رسیده است و تعداد مردان فوت شده در حوادثرانندگی آبان امسال ۱۱۴۵نفر و تعداد زنان نیز ۳۴۹ نفر بوده‌است.

در آبان امسال نیز ۲۶ هزار و ۴۳۵ نفر از مصدومان حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی سراسر کشور مراجعه کردند که تعداد آنان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲.۴ درصد کمتر شدهاست.