به گزارش افکارنیوز، سرهنگ عین‌الله جهانی دوسانحه ترافیکیدر روز گذشته که به کشته شدن ۲ نفر انجامید، اظهار داشت: در یکی از این حوادثکه در بزرگراه آزادگان غرب بعد از فدائیان اسلام رخ داد یک اتوبوس بین شهری با یک عابر پیاده برخورد کرد که ترکیب و تقارن خطای سرعت بیش از حد اتوبوس و خطای عابر پیاده در عدم عبور از پل عابر پیاده به بروز این سانحه ختم شد.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس با اشاره به وقوعتصادفدیگری در شهر تهران از کشته شدن یک نفر خبر داد و در تشریح جزئیات این خبر گفت: در ساعت ۱۳:۲۱ روز گذشته(جمعه) در مسیر شرق به غرب بزرگراه حکیم بعد از یادگار با یک عابر پیاده برخورد می‌کند که متأسفانه در اثر این برخورد، عابر جان خود را از دست می‌دهد.

وی با بیان این‌که کارشناسان تصادفات پلیس، ترکیب و تقارن همزمان دو خطا را علت بروز این تصادف عنوان کرده‌اند، گفت: ۵۰ درصد عدم توجه به جلو از سوی راننده و ۵۰ درصد بی‌احتیاطی از سوی پیمانکار به علت نقص مقررات ایمنی تخمین زده شده است.

جهانی با بیان اینکه برابر ضوابط و مقررات، افرادی که در راهها کار میکنند، باید مجوز لازم را از مبادی مربوطه اخذ و با پلیس راهور نیز هماهنگ کنند، گفت: در حین کار باید پلان ایمنی را مد نظر قرار داده و با استفاده از علائمی همچون شبرنگ و چراغ، محل کار را ایمن کنند تا از بروز حوادث جلوگیری شود.