به گزارشافکارنیوز،سرهنگ محسن خانچرلی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی شکایت‌های متعدد مردم مبنی بر سرقت و زورگیری توسط دو سارق با استفاده از سلاح گرم، رسیدگی به این موضوع در دستور کار ماموران کلانتری ۱۴۰ باغ فیض قرار گرفت.

وی با بیان اینکه تحقیقات برای شناسایی هویت این سارقان زورگیر ادامه داشت تا اینکه یکی از شهروندان توانست چهره متهمان را برای پلیس ترسیم کند، گفت: متعاقبا تصویر فردی از صورت این متهمان به یگان و گشت‌های انتظامی مستقر ارسال شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه در بررسی‌های انجام شده، مشخص شد که این افراد از سارقان و زورگیران سابقه‌دار هستند که بارها به جرم زورگیری و سرقت بازداشت شده‌اند، گفت: بر همین اساس ماموران تمرکز خود را به گشت‌زنی در مناطق جرم‌خیز متمرکز کردند تا این که روز گذشته یکی از متهمان که امیر نام داشت در محله پونک و در حالی که قصد(زاغ‌زنی) داشت، بازداشت شد.

خانچرلی با بیان اینکه متهم پس از انتقال به کلانتری، در بازجویی‌های انجام شده به جرم خود اعتراف کرد، گفت: امیر نه تنها به سرقت و زورگیری از شهروندان معترف شد بلکه همدست دیگر خود به نام اکبر را نیز به ماموران معرفی کرد و این فرد نیز در پاتوقش در محدوده خیابان اشرفی اصفهانی شناسایی و دستگیر شد.

وی با بیان اینکه هر دو متهم به سرقت و زورگیری با استفاده از سلاح سرد از شهروندان اعتراف کردهاند، گفت: متهمان به همراه پرونده متشکله در اختیار مقام قضایی قرار گرفتند.