به گزارشافکارنیوز،سرهنگ ستار خسروی رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان بیان داشت: در پی شکایت احدی از شهروندان مبنی بر اینکه فرد یا افرادی ناشناس موجودی حساب وی را که مبلغ ۹ میلیون ریال بوده بصورت اینترنتی سرقت کرده‌اند، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با بررسی‌های تخصصی انجام گرفته محرز شد مبلغ فوق به حساب شخصی معلوم واریز شده است، تصریح کرد: در بازجویی‌های انجام گرفته از شخص مذکور، وی عنوان داشت این مبلغ توسط همکلاسی فرزندش به حساب وی واریز و مبلغ فوق را از او دریافت کرده است.

خسروی با بیان اینکه پس از اظهارات این شخص، همکلاسی فرزندش که در واقع فرزند شاکی بوده شناسایی و به این پلیس احضار شد، گفت: متهم در برابر مدارک و مستندات این پلیس صراحتا به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود را نیاز مالی عنوان داشت.

وی در پایان به شهروندان توصیه کرد: کارت بانکی خود را در اختیار افراد غیر حتی نزدیکترین دوستان خود نیز قرار ندهید و اگر مجبورید کارت عابر بانک خود را به فرد دیگری بسپارید، پس از اتمام کار رمز خود را عوض کنند و همچنین رمز کارت خود را به صورت دوره ای تغییر دهید و سعی کنید از شمارههایی که قابل حدس زدن هستند، نظیر سال تولد، شماره شناسنامه یا اول یا آخر شماره تماس یا شماره ملی به عنوان رمز استفاده نکنید.