به گزارشافکارنیوز،سرهنگ خالقی در تشریح این خبر گفت: در پی خبر واصله، یکی از نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه معلوم مبنی بر اینکه فردی به هویت «ع. ن» ۲۳ ساله اهل و ساکن یزد اقدام به کلاهبرداری به ارزش مبلغ سه میلیارد ریال کرده، موضوع بصورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرارگرفت.

خالقی خاطر نشان کرد: کارآگاهان این پلیس پس از انجام تحقیقات و بررسی و کسب اطمینان از درستی موضوع، طی هماهنگی با مقام قضایی و با تحقیقات لازم و اثبات بزه، متهم فوق‌الذکر را شناسایی و دستگیر کردند که در تحقیقات پلیسی، وی به بزه مذکور اعتراف و محرز شد.

مسئول نمایندگی بیمه خانمی به هویت «ب. ج» اهل و ساکن یزد است که مادر متهم بوده و تمام امورات نمایندگی آن بیمه توسط فرزندش اداره می‌شده که در این راستا اقدامات صورت گرفته منجر به تضییع حقوق حقه بیت المال می‌شد، لذا کلیه بیمه نامه‌های صادره، از نمایندگی مرکزی آن بیمه استخراج که در این رابطه تعداد ۸۹ فقره بیمه‌نامه جعلی کشف و با بررسی سوابق و اسناد و مدارک بایگانی شده تعداد ۱۹۱ فقره بیمه‌نامه جعلی دیگر نیز کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد: پس از انجام بررسی‌های لازم متهم معترف شد که در این رابطه فرد دیگری به هویت «ی. م» اهل و ساکن یزد که دارای نمایندگی یکی دیگر از شرکت‌های بیمه بوده با وی همکاری کرده و همدست است که نامبرده شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی استان یزد تصریح کرد: متهمین به بزه مربوطه به اتهام کلاهبرداری به شیوه فوق معترف شده که پس از انجام تحقیقات پلیسی و تکمیل پرونده به دادسرا معرفی و با قرار قانونی روانه زندان شدند.

خالقی در این خصوص عنوان کرد: ارائه شماره ثبت شرکت به تنهایی، به معنای اطمینان از قانونی بودن فعالیت و درستی عملکرد شرکت نیست. سابقه طولانی تأسیس و فعالیت یک شرکت، منطبق بودن فعالیت آن با اساسنامه، شفاف بودن سوابق کاری، شهرت و خوشنامی در بازار، اعتبار بانکی و خوش حسابی در پرداخت مالیات، عوارض دولتی و ... میتواند به شما در اعتماد به عملکرد آن شرکت کمک کند.