به گزارش افکارنیوز، ماهان تنها دانش آموز بی موی ایرانی نیست. اما مشهورترین آنهاست. دانش آموزی که خوش شانس تر از تمام دانش آموزان بیمار، بی مو و تنهای ایران توانسته نگاه های زیادی را به خود جلب کند و همدردی تعداد زیادی از مردم را برانگیزد.

قدم اول را محمدعلی محمدیان، معلم ماهان برداشت. وقتی برای همدردی با او موهایش را تراشید و بدون آنکه حرفی از انگیزه خود بزند سر کلاس درس حاضر شد. خودش می گوید: «من به هیچ وجه نگفتم هدفم از تراشیدن موها همدلی با اوست، ولی ماهان خودش این موضوع را فهمیده بود. برای همین وقتی به کلاس وارد شدم احساس کردم اشک در چشمانش حلقه زده است. بعد هم او آرام به طرفم آمد و در گوشم گفت: آقای آموزگار! شما برای من مو‌هایتان را تراشیدین؟ من جواب دادم: پسر گلم! مگه اشکالی داره؟ ماهان بسیار خوشحال شد.»

محمدیان آن روز ۳عکس با شاگردانش گرفت و آن ها را روی وبلاگ خود قرار داد و موج همدردی از همین جا شروع شد و ادامه پیدا کرد. در فاصله غیبت دو هفته ای ماهان که برای انجام معالجات به تهران آمده بود، همکلاسی های او موهایشان را از ته تراشیدند. واکنش خوب رسانه ای این حرکت، باعثشد تا چند روز بعد علی ضیا در اجرای زنده ویتامین ۳ از محمدیان که میهمان برنامه بود بخواهد تا موهایش را جلوی دوربین بتراشد. او از بیننده های برنامه هم دعوت کرد تا به این موج بپیوندند. ضیا گفته بود هرکس در حمایت از ماهان موهای خود را زد به ما اعلام کند تا تصاویرش را در برنامه نشان بدهیم.چند روز بعد تصاویری در برنامه ویتامین ۳ نمایش داده شد که در آن اهالی هنر و ورزش با موی تراشیده مقابل دوربین ظاهر شده بودند. محمدرضا منصوری(بازیگر نقش قاسم سریال کلاه پهلوی و خواننده پاپ)، میثم منصوری(آهنگساز و نوازنده پیانو و خواننده)، وحید رحمانی(پارکورکار) جزو این افراد بودند و در همین موج هم بود که محمد مایلی کهن، این بار برای همدردی با کودکان سرطانی موهایش را تراشید.

معلمی در پاوه که برای همدردی با ماهان و معلمش موهای خود را تراشید

بعدتر، نوبت به معلمان و دانش آموزان شهرهای دیگر رسید. چند روز قبل دانش آموزان کلاس پنجم مدرسه شهید صدر شهر سده در استان فارس با تراشیدن موهای خود با ماهان همدردی کردند. آنها البته یک قدم پیش تر رفتند و هر کدام خود را ماهان نامیدند.

احمدی معلم کلاس چهارم دبستان شهید علمداری شهرستان جم استان بوشهر و دلشاد پیاب یکی از فرهنگیان پاوه هم به این موج پیوستند. پیاب با گفتن این که «من هم سرم به مو حساسیت دارد» موهایش را تراشید و محمد طالب نیا، ورزشکار قروه ای با موهای تراشیده شده مسیر سنندج تا مریوان را پیاده روی کرد. کاری که البته گفته شد با هدف «استحکام روحیه ماهان رحی

می و ایجاد حس نوع دوستی در اجتماع و نشان دادن تاثیر ورزش در جلوگیری از بیماری های مختلف» انجام شده است.دانش آموزان بوشهری هم با ماهان همدردی کردند

سید وحید ریحانی دوچرخه سوار کرمانی هم که بیماری‌ای مشابه بیماری ماهان دارد مسیر ۷۰۰ کیلومتری تهران به مریوان را رکاب زد و دوچرخه ای به ماهان هدیه داد تا با او همدردی کرده باشد.

با این حال، موج همدردی با ماهان با همان سبک و سیاقی که محمد علی محمدیان باب کرد، هنوز ادامه دارد. ماهان اما تنها دانش آموز بیمار ایرانی نیست که همکلاسی هایش نقص او را به رخش کشیده اند. ماهان های دیگری هم هستند که هنوز کسی برای همدردی با آنها پیش قدم نشده است. از معلول های جسمی گرفته تا بیماران صعب العلاج و لاعلاج.