به گزارش افکارنیوز، کودکان با ورود به دو سالگی باید همان رژیم غذایی کم چربی را بخورند که خود شما می خورید، یعنی اینکه آنها باید فقط ۳۵ درصد از کالری بدن شان را از چربی ها تامین کنند.(یادتان باشد که تا قبل از دو سالگی کودک مصرف چربی ها را محدود نکنید، چون کودکان تا دو سالگی برای رشد و تکامل مغز به چربی نیاز دارند.) بهترین شیوه آن است که از قبل ذائقه کودک را به مصرف مواد غذایی کم چرب عادت بدهید، مثلاً به جای آنکه مرغ را سرخ کنید، آن را در فر بپزید یا بخارپز کنید. حال بهتر است به برخی راهکارهای سودمند برای ترغیب کودک تان به مصرف مواد غذایی کم چرب اشاره کنیم:

به جای شیر پرچرب و کامل، از شیر کم چرب یا بدون چربی استفاده کنید. اگر کودک تان نسبت به مزه شیر بدون چربی موضع گرفت و آن را نخورد، این تغییر رویه را به تدریج انجام دهید، یعنی اینکه اول شیر ۲ درصد چربی بخرید و بعد ۱ درصد و در نهایت بدون چربی. با این شیوه او هرگز متوجه این تغییر نخواهد شد. بدین ترتیب او با ورود به دو سالگی امادگی نوشیدن شیر کم چرب یا بدون چربی را خواهد داشت.

لبنیات را هم کم چرب بخرید. بخش زیادی از چربی رژیم غذایی کودکان را لبنیاتی نظیر پنیر، پودینگ و ماست تشکیل می دهد. این نوع محصولات را هرگز از رژیم غذایی کودک حذف نکنید، چون منبع عظیمی از کلسیم و پروتئین هستند. در عوض به سراغ نوع کم چرب آنها بروید.

غذاهای سرخ شده را محدود کنید، چون آنها هم چربی زیادی را وارد بدن ما می کنند. خوردن فست فود آن هم هفته ای یک بار چندان ضرری به بدن وارد نمی کند، اما اگر هر روز خورده شود فاجعه بار است.

برای آنکه رژیم غذایی کودک تان کم چرب باشد، بیش از حد تلاش نکنید، چون بچه ها هنوز همه برای رشد و تکامل به چربی نیاز دارند و باید از خوراکی های چرب سودمند نظیر کره بادام زمینی(به شرطی که آلرژی نداشته باشند) استفاده کنند.

پلیس غذا نباشید و هرگز غذاها را با القاب «خوب» و «بد» دسته بندی نکنید، چون بچه ها ممکن است به سمت برخی غذا کشیده شوند و فقط آنها را مصرف کنند که این مسئله می تواند در سال های آتی آنها را دچار اختلالات غذایی کند.

روزهاي زندگي/ اول اسفند ماه ۹۲/ نوشته: دبي ديموري لويس/ ترجمه: نوشين آهاري اسکويي/ صفحه ۶۲