به گزارشافکارنیوز،ساعت ۲۳ شب گذشته یک دستگاه پژو ۴۰۵ پس از تعقیب یک دستگاه پراید به کوچه‌ای فرعی رسیدند، پس از توقف کامل مشخص می‌شود که راننده پراید راننده آژانس است و جلوی در آژانس توقف کرده است.

سرنشینان پژو ۴۰۵ که ۴ جوان ۱۸ تا ۲۴ ساله بودند از راننده پراید تقاضای مدارک خودرو را می‌کنند. راننده آژانس که به سرنشینان پژو ۴۰۵ مشکوک شده بود، از آنها تقاضای کارت شناسایی کرده و در این هنگام یکی از سرنشینان پژو ۴۰۵ که دارای شیشه های تمام دودی و چراغ ال‌ای‌دی پلیس در داخل خودرو بود، کارت شناسایی خود را ارائه داد.

راننده پراید با تیزهوشی کارت ارائه شده از سوی راننده پژو ۴۰۵ را از دستان سرنشین پژو ربوده و متوجه می‌شود که به درستی به این افراد مشکوک شده است.

سرنشین پژو ۴۰۵ کارتی را ارائه کرده بود که هیچ ربطی به نیروی انتظامی نداشته و نشان می‌داد که این فرد کارمند شهرداری تهران است.

راننده آژانس در این رابطه به خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس گفت: بعد از اینکه مشخص شد که این افراد مأمور نیستند، قصد فرار داشتند که با کمک اهالی محل موفق شدیم مانع فرار یکی از این افراد شویم و با تماسی که با ۱۱۰ گرفته بودیم، وی را تحویل مأموران کلانتری مهستان دادیم.

اما این پایان کار نبود. راننده آژانس برای طرح شکایت به کلانتری ۱۳۴ مراجعه می‌کند و با کمال تعجب می‌بیند که آن ۳ جوانی که فرار کرده بودند خود به کلانتری مراجعه کرده و نامه‌ای در دست دارند.

راننده آژانس در این ارتباط گفت: مأموران کلانتری پس از دیدن این نامه، که به من هم نشانش ندادند، گفتند یکی از بستگان نزدیک این جوان مأمورنما از پرسنل نیروی انتظامی است و ما نمی‌توانیم او را بازداشت کنیم.

بعد از ارائه این تکه کاغذ به مأموران کلانتری، ۴ جوان مأمورنما سوار خودروی پژو ۴۰۵ نوک مدادی خود به شماره پلاک «۸۸،.. ۳ ب ۸۸» می‌شوند و خیلی راحت کلانتری را ترک می‌کنند.

این در حالی است که پیشتر فرمانده انتظامی کشور و جانشین وی به همراه روسای پلیس آگاهی و تهران مکررا از برخورد قاطع پلیس با مأمورنماها خبر داده بودند و از مردم خواسته بودند که در صورت مواجه با مأمورنماها آنها را به پلیس معرفی کنند.

حتی سردار اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده انتظامی کشور پا را فراتر گذاشته و در مورد کارکنان نیروی انتظامی که مأمور خدمت در اداره دیگری می‌شوند نیز گفته بود که این افراد حق ندارند در نقش ضابط قضایی و مأمور نیروی انتظامی عمل و مردم را بازخواست کنند.

به رسم امانت مشخصات راننده آژانس و همچنین شماره کامل پلاک خودروی ۴ جوان را در اختیار داشته و در صورت نیاز به مسئولان انتظامی ارائه خواهد کرد.