به گزارشافکارنیوز،فریبا گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی در خصوص آخرین وضعیت هوای کشور گفت: امروز و فردا در نوار شمالی کشور بارش باران و کاهش دما را خواهیم داشت که آذربایجان غربی، گیلان، شمال سمنان، خراسان بارش باران نیز پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز برای دامنه زاگرس، ارتفاعات لرستان، خوزستان و کهگیلویه وبویراحمد بارش پراکنده پیش بینی می‌شود، ادامه داد: امروز برای سیستان و بلوچستان و کرمان وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و در ارتفاعات البرز و بخش شمالی خراسان و قسمت‌های کوهستانی بارش برف خواهیم داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی در خصوص هوای تهران بیان کرد: امروز آسمان تهران نیمه ابری، گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود ودر ارتفاعات افزایش ابر را شاهد خواهیم بود.

گودرزی بیان کرد: امروز حداکثر دمای تهران به ۱۵ درجه و فردا به ۷ درجه خواهد رسید و تا چهارشنبه شب بارش باران در پایتخت وجود نخواهد داشت. در واقع با وجود موج بارشی از چهارشنبه شب و پنج شنبه شاهد بارش باران برای تهران خواهیم بود.

*صبح‌های استان کرمانشاه تا پایان هفته بسیار سرد است


وی در خصوص هوای کرمانشاه تا پایان هفته افزود: امروز هوای کرمانشاه نیمه ابری بوده و در ارتفاعات ابری پیش‌بینی می‌شود که برای فردای این استان هوا صاف خواهد بود؛ ولی با ورود سامانه جدید از چهارشنبه ما برای این استان در چهارشنبه شب، ‌ پنج شنبه و جمعه بارش باران پیش‌بینی می‌کنیم.

کارشناس سازمان هواشناسی بیان کرد: صبح‌های این هفته کرمانشاه بسیار سرد است و فردا صبح به ۲ درجه زیر صفر و سه‌شنبه صبح به ۵ درجه زیر صفر خواهد رسید البته ظهرهای آفتابی در این استان حاکم است ولی از بعدازظهر(۴ الی ۵ بعدازظهر) هوای سرد را در این استان شاهد هستیم.

گودرزی گفت: با ورود سامانه جدید از روز چهارشنبه ما از غرب کشور شاهد بارشها خواهیم بود.