به گزارشافکارنیوز،سرهنگ سید حسین سید حقیقی در تشریح این خبر گفت: در پی دریافت گزارش های مردمی مبنی بر شرارت عده‌ای از اراذل و اوباش در منطقه حصارک پایین، شناسایی و دستگیری اراذل و اوباش و مخلان نظم و امنیت این منطقه در دستور ویژه فرماندهی انتظامی شهرستان کرج قرار گرفت.

وی گفت: با توجه به حساسیت موضوع، اکیپهای ویژه اطلاعاتی به منظور شناسایی متهمان آغاز که پس از چندین روز تحقیقات میدانی و کنترل‌های نا محسوس پاتوق اصلی متهمان شناسایی و دستگیری آنها در دستور کار ماموران قرار گرفت.

سید حقیقی اظهار کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته طرح عملیاتی پاکسازی منطقه حصارک پایین طی سه روز و به صورت متناوب با حضور ۱۶ اکیپ خودرویی و موتوری متشکل از ماموران یگان امداد و کلانتری ۱۶ حصارک به مرحله اجرا درآمد.

وی در خصوص نتایج، کشفیات و دستگیری‌ها در اجرای این طرح گفت: تعداد ۶۴ نفر از اراذل و اوباش، توزیع کنندگان مواد مخدر، مالخر اموال مسروقه، مظنون به سرقت و اخاذی تحت عنوان مامور انتظامی در چندین عملیات ضربتی و غافلگیرانه دستگیر و جهت انجام تحقیقات تکمیلی و بازجویی های تخصصی به کلانتری منتقل شدند.

وی گفت: در بررسی‌های دقیق از متهمان و محل‌های اختفای آنها ۱۴ گرم مواد مخدر از نوع شیشه، چهار قبضه قمه و چاقو، یک قبضه تفنگ بادی، تعدادی گوشی تلفن همراه، تبلت و شارژر گوشی تلفن همراه، ۱۰۰ کیلو میله آلومینیوم و یک جفت باند و یک دستگاه ضبط مسروقه، دو دستگاه جارو برقی، دو دستگاه دوچرخه، دو دستگاه خودرو مسروقه کشف و ۱۰دستگاه خودرو و موتور سیکلت توقیف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کرج با بیان اینکه اهالی منطقه حصارک از اجرای طرح مذکور توسط پلیس نهایت رضایت مندی و خرسندی را ابراز داشته و خواستار ادامه طرح های فوق شدند، بیان کرد: با توجه به روزهای پایانی سال، اجرای اینگونه طرح‌ها که با اقتدار پلیس نیز همراه است می‌تواند از نظر روانی تاثیر بسزایی دربین مردم بویژه در منطقه اجرای طرح گذاشته و از سوی دیگر موجب نوعی رعب و وحشت در مجرمان شود.

حقیقی در پایان گفت: با توجه به اینکه اجرای طرحهای پاکسازی مناطق آلوده و بویژه شکستن قدرت پوشالی اراذل و اوباش تاثیر بسزایی در ارتقاء احساس امنیت شهروندان خواهد داشت، مدت اجرای طرح مذکور را چهار روز عنوان کرد که پس از اجرای موفقیت آمیز این طرح در سه روز متوالی، چهارمین روز آن نیز به زودی اجرا خواهد شد.