به گزارشافکارنیوز،این حادثه سحرگاه سه‌شنبه گذشته در خوابگاه دانش‌آموزان مرکز آموزشی وابسته به دانشگاه دریانوردی چابهار رخ داد و ۱۰۰ نفر از دانش‌آموزان دختر به طرز معجزه‌آسایی از این حادثه نجات یافتند. این حادثه باعثشد خوابگاه به طور صددرصد طعمه حریق شود و دود سراسر خوابگاه را احاطه کند.

این حادثه در حالی رخ داد که همه دانش‌آموزان خواب بودند و یکی از دانش‌آموزان که از خواب بیدار شده بود متوجه این حادثه شد و هم کلاسی هایش را بیدار کرد و آنها را نجات داد. هرچند نیروهای امدادی خیلی زود به محل وقوع حادثه رسیدند اما در مقابل دیدگان دانش‌آموزان خوابگاه همراه وسایل‌شان یکجا سوخت.

هرچند علت این حادثه اتصال سیم‌های برق عنوان شد اما به درستی معلوم نبود علت اصلی این ماجرا چیست. مسوولان دانشگاه دریانوردی، اطلاع‌رسانی در این باره را به بعد موکول کردند اما بررسی‌های خبرنگار «اعتماد» نشان داد وجود موش و حیوانات موذی علت اصلی از بین رفتن کابل‌های برق و آتش‌سوزی است.

در همین حال پدر یکی از دانش‌آموزان در این خصوص به «اعتماد» گفت: ایجاد مدرسه توسط دانشگاه دریانوردی چابهار طرحی برای محرومیت‌زدایی در منطقه بود اما مسوولان فکری در خصوص امکانات این مرکز نکرده بودند. طوری که تعداد زیادی دانش‌آموز در محیط محدود و کوچکی نگهداری می‌شدند.

گویا پیش از این حادثه نا ایمن بودن این محل از سوی اولیای دانش‌آموزان گوشزد شده بود. یکی دیگر از اولیای دانش‌آموزان در این خصوص به «اعتماد» گفت: در خوابگاه بچه‌ها پر از حشره و موش بود. ما بارها این مساله را به مسوولان آنجا یادآوری کردیم اما کسی به حرف‌های ما توجه نکرد و عاقبت همین موش‌ها کابل‌ها را جویدند و این آتش‌سوزی به بار آمد. این مرد ادامه داد: آن‌طور که دخترم تعریف کرد گویا نیمه‌های شب یکی از دانش‌آموزان که بیدار بود متوجه آتش گرفتن پرده شده و در ادامه بقیه بچه‌ها را بیدار کرده بود. اگر آن دختر بیدار نبود الان خانواده‌های زیادی به خاطر از دست دادن عزیزان‌شان داغدار بودند.

ما بارها گفته بودیم که موش در بین کتاب‌ها و حتی مواد غذایی بچه‌های‌مان زندگی می‌کند اما مسوولان بی توجهی کردند. آنها حتی به ما که خانواده‌های‌شان هستیم اجازه نمی‌دهند از خوابگاه بازدید کنیم.

این مرد درباره محل جدید نگهداری از دانش‌آموزان گفت: چون خوابگاه به طور صد در صد سوخته بود مسوولان آنجا بچه‌ها را به یک سالن ورزشی برده‌اند و فعلا بچه‌ها در شرایط سختی در یک سالن زندگی می‌کنند.

وقوع اين آتشسوزي در خوابگاه دانشآموزان مركز وابسته به دانشگاه دريانوردي چابهار در حالي است كه روز چهار آبان ماه سال ۹۰ در حادثهيي مشابه خوابگاه دانشآموزان دريانوردي چابهار دچار حريق شد و چهار نفر جان خود را از دست دادند.