گروه اجتماعی

- وی پس از بازدید از محله در جلسه ای از نزدیک در جریان مشکلات محله شهرک آزادی منطقه ۲۱قرار گرفت؛ وی با دبیرشورایاری، اعضاء شورایاری، فرمانده پایگاه بسیج و امام جماعت مسجد و جانشین امام جماعت مسجد و سایر مسئولین محله گفتگو کرد.
در این جلسه دبیر شورایاری با رضایت از تعامل شهرداری با شورایاری از خدمات شهرداری تشکر کرد.
به گزارشافکارنیوز،در ادامه آفرجی، پدر شهید و از اعضای شورایاری با گلایه از تاخیر در ساخت " پل هوایی از شهرک فرهنگیان تا ایستگاه مترو " گفت: به دلیل عدم وجود پل هوایی، تاریکی و خلوتی محل مذکور کیف قاپی و دزدی اتفاق می افتد.
این عضو شورایاری ادامه داد: احداثپل هوایی مشکل چهار شهرک منطقه را حل می کند.

فرجی با بیان اینکه؛ چندی پیش یک کیف قاپ موجب مرگ یک نفر شد و شنیده شده تجاوز نیز به یک خانم اتفاق افتاده است ادامه داد؛ پل تهرانسر به شهرک آزادی مشکل را حل نمی کند بلکه یک زیر گذر از خیابان مصطفی خمینی(ره) به داخل شهرک نیاز است.

در ادامه این جلسه، میرزایی عضو شورایاری محله با گلایه از کمبود چراغهای روشنایی در محله گفت؛ در بلوار مصطفی خمینی(ره) به علت نبود روشنایی موارد فروشی می کنند و تاریکی موجب شد چند وقت پیش یک خودرو با خانمی تصادف شدید کند.
وی ادامه داد؛ یک زمین متعلق به سازمان زمین و مسکن به متراژ ۱۹۷۰۰۰ متر مربع در شهرک موجود است که پیشنهاد آن به آقای ذاکری مدیریت محله نیز داده شده و مکاتبات لازم هم انجام شده تا در این زمینها بیمارستان احداثشود.

http://www.afkarnews.ir/images/docs/files/000314/nf00314284-3.jpg

کمبود امنیت مشکل اساسی مردم
میرزایی با انتقاد از کمبود امنیت در محله اظهار داشت؛ یک زمین ۱۱۰۰۰ متری پشت سرا محله وجود دارد که ۷۰۰۰ متر مربع متعلق به شهرداری و مابقی متعلق به زمین و مسکن هست. بین این دو که الان اختلاف هست و هنوز حل نشده. امنیت نداریم در روز روشن پشت سرای محله قفل ۶ تا از انبار ها رو شکستند و همه وسایل رو بردند. اگر یک کیوسک باشد مردم در امان هستند.
در ادامه ضحاکی نیز مسائلی را مطرح کرد که سالها مردم محله با آن درگیر هستند؛ وی گفت: ایجاد ورزشگاه چند منظوره انتهای بلوار امام خمینی(ره) در منطقه کلا ۳ مجموعه ورزشی وجود دارد که یکی از آنها مجموعه آبی است، احداثزمین چمن مصنوعی در زمین یک هکتاری که در انتهای خیابان است، احداثسالن بحران که یکی از نیازهای اصلی محله در مواقع بحران است، آسفالت برخی از کوچه ها شهرک در قسمت شمال مشکل دارد، خیابان چوگان اصلاح هندسی و چراغ های راهنمایی تقاطع ولیعصر(عج) به اصلاح نیاز دارد.
وی ادامه داد: هفته ای یکبار بازدید دوره ای داریم که اقای صادقی شهردار ناحیه و سلیمی شهردار منطقه تشکر می کنیم.

http://www.afkarnews.ir/images/docs/files/000314/nf00314284-2.jpg

وی با ارائه گزارشی از عملکرد شورا یاری گفت: نصب سه دستگاه تلویزیون شهری در سه نقطه از شهرک(میدان محمد رسول ا…، شهرک نصر، شهرک شهید بهشتی) صورت گرفته، آبنمای میدان امام حسن(ع) احداثشده، ۵ مدرسه داریم و به هر مدرسه ۱۰ میلیون تومان کمک کردیم.

به گفته وی: ارتقا طرح تفصیلی از سه طبقه و یک پارکینک به ۶ یا ۷ طبقه در دست است. احداثبیمارستان در زمین بیش از ۹ هکتار که الان در اجاره ایران خودرو است و بعنوان پارکینک ماشینهای ایران خودرو از آن استفاده می شود.

وی در این جلسه گفت: همچنین قبل از انتخابات مجلس با آقای باهنر جلسه داشتیم و نامه نوشتیم و ایشان هم دستور دادند و ما هم پیگیری کردیم و مشکل از وزراتخانه حل شده و نیاز به پیگیری دارد. امنیت محله مشکل دارد. یک زمینی در پارک مریم ضلع شمالی برای مسئول پارک ساختند و در خواست کردیم ساختمان را تحویل بدهند تا به کلانتری بدهیم و نیرو مستقر کنند، پل عابر پیاده از شهرک ازادی بر روی اتوبان باید احداثشود.

آقای نوریان عضو هیئت امنای محله نیز گفت: بازدید های میدانی ماهیتا خوب است ولی اشکالاتی دارد مصوبات بازدید های میدانی ضمانت اجرایی ندارد و از نگاه مردم خروجی ندارد. زمان بازدید های میدانی صبح زود برگزار می شود که به درد نمی خورد. مردم عادی بعد از ساعت ۱۰ صبح سر کار میاند و غروب بهترین زمان برای بازدید است. زمان اجرای برنامه ها مهم است چرا که مردم بیشر درگیر کار می شوند.

به فضای سبز توجه نمی شود
نوریان خاطر نشان کرد: مسجد ها غروب پر می شود. پروژه های عمرانی سطح منطقه و شهرداری تهران پیوست اجتماعی ندارد که پل تهرانسر به درد اینکار نمی خورد. تبعات زیادی دارد به دلیل اینکه پیوست اجتماعی ندارد.
نگهداری فضای سبز و درختان به دلیل قرار گرفتن محله در مسیر هواپیما و وجود کارخانه ایران تایر دود سیاهی در فضای سبز منطقه کاملا احساس می شود.

http://www.afkarnews.ir/images/docs/files/000314/nf00314284-1.jpg

وی خاطر نشان کرد: به فضای سبز توجهی نمی شود و رها می کنند و آبیاری نمی شود. نظافت اماکن در مسیر های اصلی انجام نمی شود و یا حداقل هفته ای یکبار انجام می شود آب پاشی اصلا انجام نمی شود ۱۳۷ سیستمی متکی به شخص است و کار انجام نمی شود. مهندسی خیابانها اصلتح نیاز دارد. ورودی اتوبان کرج به تهران ورودی غربی استادیوم آزادی بلوار امام خمینی(ره) نیاز به بریدگی دارد.

وضعیت ظاهری خود شهرکها مناسب نیست. رنگ آمیزی منبع های آب در شهرک نصر نیاز است. از مصوبات سال قبل نقاشی دیواری است که انجام نشدهاست.

در این جلسه خانم عرشی عضو هیئت امنا نیز گفت: بانک و درمانگاه در محله نیاز است ولی کارها باید در سایه امنیت انجام شود. منزلی هست که ۷ بار تابه حال دزد زده و منزل ما نیز دو بار مورد سرقت واقع شده و کیف قاپی که ساعت ۲ بعد از ظهر در روبروی تره بار از یک خانم انجام شده است. خواهش دارم یک مکان برای استقرار پلیس اختصاص یابد و یک کانکس شهرداری بگذارد.

حاج آقای گرامیان امام جماعت مسجد الرضا هم گفت: جزئیات فراوان است. مثلا چراغ راهنمایی و اصلاح هندسی نیاز است. که اکثر خودرو ها هم رعایت نمی کنند. اصلاح شمشاد های وسط خیابان و داخل پارکها که باعثبروز مشکلاتی میشود، نیاز است. و یک نکته فرهنگی در مورد صدای اذان که می توانید از فضای مدارس برای پخش اذان استفاده شود.

حاج آقا نیازی هیئت امنای محله مسجد الرضا هم گفت: شهرک آزادی مثل جزیره هست و متراژ مسجد آن ۴۱۰۰ متر مربع است. یک پروژه در فاز ۲ که ۲۰ هزار متر مربع در ۵ طبقه و یر گودبرداری تموم شده کمک کنید تا مشکلات رفاهی ما نیز حل شود. و من درخواست دارم تا اعضا شورا از مکان بازدید کنند کاربری تجاری مشکل داریم و درخواست داریم که در کاربری ها شهرداری کمک کند این پروژه اقتصادی و فرهنگی است.

آقای یوسفی فرمانده پایگاه بسیج هم گفت: پایگاه در کانکس وجود دارد که باید کانکس تعویض شود و این پایگاه جزء ۳۰ پایگاه نمونه شهر تهران است.

حاج آقا آقایی جانشین امام جماعت مسجد الرضا هم تصریح کرد: مساجد را احیاء کنیم محصل را ببریم داخل مسجد تقدیر کنیم شعار ندهیم و عمل کنیم شهردار اصولگرا مساجد را کمک کند .