به گزارشافکارنیوز،سرهنگ قادر کریمی با اشاره به طرح ویژه پلیس پایتخت برای نظارت بر ترافیک شب عید و خریدهای نوروزی اظهارداشت: گشتهای پلیس در معابر اصلی، بزرگراهها و… در اسفند ماه به ویژه در روزهای پایانی سال افزایش می یابد. همه ساله از ابتدای اسفند به علت خریدهای نوروزی، گشتهای انتظامی از مراکز تجاری و غیره مراقبت بیشتری می کنند. همچنین حجم نیروهای پلیس افزایش یافته به گونه ای که مردم در مراکز خرید به خصوص بازار بزرگ تهران، حضور آنها را احساس می کنند.

معاون هماهنگ کننده پلیس تهران به تمهیدات نوروزی پلیس در مترو اشاره کرد و افزود: این پلیس، امور انتظامی و امنیتی را در این شهر زیرزمینی پیگیری کرده تا از جرایمی همچون سرقت و جیب بری پیشگیری کنند.

کریمی همچنین به تعامل و هماهنگی پلیس پایتخت با اصناف ارزاق عمومی به منظور رعایت حال مردم در خریدهای نوروزی اشاره کرد و از شهروندان خواست در صورت بروز مشکل هنگام خریدهای نوروی با پلیس ۱۱۰ یا اتحادیه اصناف مرتبط تماس گرفته و مشکلات خود را پیگیری کنند.

معاون هماهنگ کننده پلیس تهران در خصوص تمهیدات پلیس برای تسهیل ترافیک گفت: ماموران پلیس برای روانسازی بار ترافیک در سطح شهر مستقر شده و در چند شیفت ویژه تا زمان پایان خرید شهروندان در خیابان ها حضور دارند.

کريمي از حضور پررنگ پليسهاي تخصصي پايتخت از نيمه اسفندماه تا پايان سال خبر داد و افزود: تلاش مي کنيم با افزايش حضور ماموران پليس به صورت محسوس و نامحسوس در سطح شهر به ویژه مراکز خريد و نمايشگاه ها به منظور پيشگيري از جرايمي مانند سرقت و جيب بري، شهروندان با خيال آسوده خريدهاي نوروزي را انجام دهند.