به گزارشافکارنیوز،امین حسین نقشینه با بیان اینکه از اواسط امروز آسمان در استان‌های شرقی کشور به تدریج صاف می‌شود، اظهار داشت: از بعدازظهر فردا آسمان در غرب دامنه‌های زاگرس با افزایش ابر و بارش پراکنده باران همراه با وزش باد روبرو خواهد می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه شرایط مزبور طی روز سه‌شنبه در استان‌های واقع در غرب کشور جاری خواهد بود، افزود: آسمان تهران طی روز آینده کمی ابری می‌شود که پیش‌بینی می‌شود تا روز سه‌شنبه به ابرناکی آسمان پایتخت افزوده شود.

وی در ادامه با بیان اینکه بیشینه دمای هوای تهران طی امروز و دو روز آینده به ترتیب ۱۵،۱۷ و ۱۸ درجه سانتیگراد خواهد بود، گفت: بر همین اساس روند افزایش دمای هوا در تهران و همچنین اکثر مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود.

نقشینه با اشاره به ورود سامانه بارش جدید به کشور گفت: از بعدازظهر روز دوشنبه و طی روز سه‌شنبه یک سامانه بارشی وارد کشور می‌شود که در ابتدا مناطق غرب و شمال غرب کشور را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: بر همین اساس نخستین بارش های حاصل از این سامانه در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، ایلام و کرمانشاه خواهد بود.

وی با بیان اینکه مناطق مرکزی کشور به شکل ضعیفی تحت تاثیر این سامانه بارشی قرار می‌گیرند، افزود: بر همین اساس احتمال بارش باران طی روز سه‌شنبه در تهران، قزوین و کرج خواهد بود.

نقشینه خاطرنشان کرد: از بعدازظهر دوشنبه و طی روز سهشنبه افزایش وزش باد، افزایش ابر و بارش پراکنده باران در نوار غربی کشور پیشبینی میشود.