گروه اجتماعی

-ما در حال حاضر امکان آن را داریم که تا هر جایی که تهران بخواهد ناوگان حمل و نقل عمومی‌اش را نوسازی کند و یا توسعه دهد هزینه‌های این کار را پرداخت کنیم.

من ظرف ۲ تا ۲.۵ سال می‌توانم ظرفیت جابجایی مسافر مترو را به ۷ میلیون نفر برسانم. علاوه بر این موضوعی که رئیس‌جمهور به طور خاص روی آن حساس است مسئله موتور‌سیکلت‌هاست که از آلاینده‌های مهم تهران است. دولت علاقه به واردات و تولیدموتور‌سیکلت برقیو ماشین‌های هیبریدی دارد.


به گزارش افکارنیوز، از وعده های وزیر نفت در شورای شهر، زمان زیادی نگذشته است. انتظاری نیست که در این مدت کوتاه این وعده ها عملی شود. اما ارزیابی اعضای شورا شهر تهران نسبت به عملی شدن آن زیاد امیدوار کننده نیست.

عدم ارائه برنامه ای جامع در خصوص آلودگی هوا را می توان دلیل وعده های رنگین زنگنه دانست. به نظر می رسد وزیر نفت دولت تدبیر با توجه به نقش کمرنگ " بانوی محیط زیست جهان " به تکاپو افتاد تا از فشار افکار عمومی در خصوص آلودگی هوا بکاهد. گویا معصومه ابتکار بیشتر به دنبال حل مشکلات محیط زیست جهان است و فرصتی برای آلودگی هوای تهران ندارد!

به هرحال وعده های زنگنه برای افکار عمومی بسیار شیرین تر از ابتکار " بانوی محیط زیست جهان " است که گفته بود؛ مردم شهر، تهران را کنند.


امید زیادی به تحقق وعده های وزیر نفت نیست

اقبال شاکری: شورای شهر و شهر داری به این وعده ها دلخوش نکنند

اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار اجتماعیافکار نیوزگفت: وزیر نفت در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران وعده هایی برای پرداخت هزینه خرید واگن جدید به مترو را دادند و گفتند که در بودجه سال ۹۳ دیده شده است، اما با توجه به بودجه بندی سال ۹۳ کل کشور برای حمل و نقل عمومی امید زیادی ندارم که این وعده ها محقق شود.

شاکری خاطر نشان کرد: به نظرم شورای شهر و شهر داری تهران نباید به این وعده ها دلخوش کنند بلکه کار خود را به نحو احسنت انجام داده و وعده های وزیر را به عنوان امید در نظر بگیرند اما کار خود را کند نکنند.

وی وعده های وزیر نفت در شورا را یک سری آرزو قلمداد کرد و ابراز امیدواری کرد که این وعده ها محقق شود و پایبندی برای اجرای این وعده ها وجود داشته باشد به طوری که اگر چند ماه دیگر خبرنگاری از آقای وزیر در مورد قولهایی که در شورا داده، سوال کرد ایشان جوابی برای گفتن داشته باشند.

انتظار داریم وعده های وزیر نفت عملی شود

حافظی: انتظار داریم وعده های وزیر نفت عملی شود

رحمت اله حافظی رییس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی افکار نیوز،با اشاره به حضور بیژن زنگنه وزیر نفت دولت تدبیر و امید در جلسه شورای شهر تهران گفت: در این جلسه وزیر نفت قول‌هایی دادند برای کمک به مترو و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی که انتظار داریم عملی شود.

وی ادامه داد: از آنجا که سخنان ایشان مبتنی بر لایحه بودجه سال ۹۳ بود و دولت اختصاص اعتبار به مترو را در بودجه سال ۹۳ دیده و مجلس هم تصویب کرده است امیدواریم برای اجرا مشکلی پیش نیاید.

حکیمی پور: وزیر نفت در مورد پرداخت هزینه های مترو حرفی نزد
حکیمی پور: وزیر نفت در مورد پرداخت هزینه های مترو حرفی نزد

احمد حکیمی پور عضو شورای اسلامی شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار گروهاجتماعی افکار نیوزبا اشاره به جلسه پیشین شورا با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت و وعده های وزیر برای پرداخت هزینه های نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: وزیر نفت در مورد پرداخت هزینه های مترو یا نوسازی ناوگان حمل و نقل حرفی نزد بلکه گفت در توسعه حمل و نقل عمومی بر اساس مذاکراتی که با قالیباف داشته‌ مشروط بر توافق بیع متقابل حاضر است هزینه خرید واگن‌های مترو و ماشین‌های آن را بپردازد.

حکیمی پور توضیح داد: قرار داد بیع مقابل برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی به این صورت است که پس از آوردن خودروهای با کیفیت و توسعه مترو، پول بنزینی که صرفه جویی می شود که رقم بالایی نیز هست به شهرداری تهران پرداخت می شود. به گفته این عضو شورای شهر تهران این کار مدیریتی است نه مالی.

مختاباد: می توان به وعده های وزیر نفت امیدوار بود

مختاباد: می توان به وعده های وزیر نفت امیدوار بود

عبدالحسین مختاباد عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در گفت و گو با خبرنگاراجتماعی افکار نیوزبا اشاره به سخنان وزیر نفت در صحن علنی شواری شهر تهران گفت: با توجه به اینکه وزیر نفت در صحبتهای خود صرفه اقتصادی برای وزارت نفت را لحاظ کردند می توان امیدوار بود وعده های ایشان برای کمک به مترو و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی به تحقق بپیوندد.

به گفته مختاباد؛ چنانچه ناوگان حمل و نقل عمومی نوسازی شود مصرف سوخت کاهش پیدا کرده و هزینه هایی که بابت سوخت ناوگان فرسوده حمل و نقل عمومی پرداخت می شد صرف نو سازی ناوگان می شود.


جدیدی: تا زمانی که وعده های وزیر نفت عملی نشده، نباید پذیرفت

عباس جدیدی: تا زمانی که عملی نشود نباید آن را پذیرفت

عباس جدیدی عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران در گفت و گو باخبرنگار اجتماعی افکار نیوزبا اشاره به جلسه هفته گذشته شورا با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت گفت: در این جلسه وعده هایی در خصوص کمک وزارت نفت به ناوگان حمل و نقل عمومی تهران و مترو داده شد که تا زمانی که عملی نشود نباید آن را پذیرفت، چرا که پیش از این همه وعده هایی از این دست به شورا داده شده است.

جدیدی ادامه داد: زنگنه یکی از وزیران خوش سابقه کابینه است که امیدواریم کمکهایی که وعده اش در جلسه شورا داده شد محقق شود چرا که تنها با چند درصد کمک به مترو و ناوگان حمل و نقل عمومی اوضاع شهر به سامان تر از الان خواهد شد.

عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: شایسته است که شخص رییس جمهور نیز پرداخت بدهی مترو را در اولویت قرار داده و با حمایت از توسعه مترو هم به کاهش بار ترافیکی شهر کمک کند هم کاهش آلودگی و هوا و هم به کاهش مصرف سوخت.
وی در پاسخ به این سوال که آیا مکانیسمی وجود دارد که شورای شهر وعده های وزیر نفت را پیگیری کند؟ گفت: این مکانیسم اخلاقی است از وزیر نفت انتظار می رود وعده را که در صحن علنی شورای شهر و در میان ۳۱ عضو شورا داده است عملیاتی کند چرا که اعتبارش را خرج کرده و از این رو منتظریم که محقق شود و غیر از عمل به وعده از زنگنه انتظار نداریم.