به گزارش افکارنیوز، این جهانگرد در مدت چهار سال و ۳۱ روز به ۲۰۱ کشور جهان سفر کرد و بدین ترتیب نام وی به عنوان فردی که سریع ترین سفر به کلیه کشورهای جهان با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی روی زمین را به انجام رسانده است در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد.

به نوشته روزنامه تلگراف انگلیس، روند اطمینان نهاد گینس از اعتبار این رکورد حدود پنج ماه به طول انجامید. این در حالی است که اطمینان از صحت رکوردها بیش از هشت هفته زمان نمی برد. اما میزان اطلاعات فراوان ارائه شده از سوی هیوز به مسئولان نهاد گینس، باعثطولانی شدن زمان بررسی آن شد.

عملیات اطمینان از صحت اطلاعات ارائه شده از سوی هیوز نیازمند بررسی ویزاهای ثبت شده در ۱۹۳ برگ از گذرنامه وی و بیش از ۱۰ هزار تصویر و بیش از یک ملیون نقطه از جی پی اس بود تا حضور وی در این اماکن به اثبات برسد.

همچنین بیش از ۴۰۰ ساعت از ویدئوهای تهیه شده توسط وی در این سفر نیز مورد بررسی قرار گرفت.

هیوز تأکید کرد که سفر خود را از بوینس آیرس پایتخت آرژانتین آغاز کرد و سپس با قایق به کولونیا در اروگوئه رفت و سفرش را در جنوب سودان به پایان رسانده است.

تأیید موافقت گینس پس از آن انجام می گیرد که این نهاد ثبت سفر وی را به دلیل ورود غیر قانونی به روسیه از طریق استونی مردود اعلام کرده بود.

این امر باعثشد تا هیوز بار دیگر به شهر گدانسک لهستان بازگردد و پس از دریافت ویزای روسیه به شهر کالینگراد در نزدیکی مرزهای لهستان و لتوانی سفر کند.

وی همچنین سفری نیز به ایران داشته است و تعبیرات عجیبی درباره مهمان نوازی مردم ایران دارد.