به گزارشافکارنیوز،ساعت ۲۲ شب گذشته ماموران انتظامی با دریافت خبری از وقوع یک تصادف در کیلومتر ۴۵ محور " خاش - سروان " مطلع و بلافاصله ضمن هماهنگی با واحدهای امدادی جهت بررسی موضوع وارد عمل شدند.

بر اساس این گزارش با حضور ماموران در محل مشخص شد این تصادف بین یک دستگاه پژو ۴۰۵ و یک دستگاه کامیون کمپرسی بنز به وقوع پیوسته که منجر به فوت پنج تن از سرنشینان سواری پژو و مصدومیت چهار تن دیگر از سرنشینان آن شده است.

در بررسی‌های انجام شده مشخص شد همه متوفیان و مصدومان از اتباع غیر مجاز بوده که به صورت غیرقانونی وارد کشور شده‌اند. این در حالیست که راننده پژو نیز بعد از تصادف از محل متواری شد.

پلیس نوشت که کارشناسان پلیس راه علت تامه تصادف را بی‌احتیاطی راننده سواری پژو به علت انحراف به چپ تشخیص دادند.

شرافتی، رییس پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان در رابطه با این حادثه گفت: همه ساله شاهد تصادف خودروهای حامل اتباع غیرمجاز در سطح استان هستیم به طوری که در ۱۱ ماهه سال جاری پنج درصد از تصادفات و ۱۱ درصد متوفیان مربوط به خودروهای حامل اتباع بیگانه است.

وی افزود: با توجه به تردد این خودروها در ساعات پایانی شب و با عنایت به وضعیت خاص استان از لحاظ امنیتی که باعث عدم کنترل مناسب این خودروها توسط پلیس شده، رانندگان این خودروها به هیچیک از مقررات راهنمایی و رانندگی پایبند نبوده و با انجام تخلف های مکرر و حادثه ساز برای دیگر خودروها و سایر کاربران ترافیک که در اکثر موارد هیچگونه نقشی در تصادف ندارند، حادثه آفرین می شوند.