به گزارش واحد مرکزی خبر از رم، بازدیدکنندگان از این جشنواره در کنار بستنی ایتالیایی در رنگ ها و طعم های مختلف، از خوردن بستنی سنتی ایرانی لذت می برند.

یکی از بازدیدکنندگان در این جشنواره در حالیکه مشغول خوردن بستنی ایرانی بود به خبرنگار صدا و سیما در ایتالیا گفت: بسیار خوشمزه است. این برای اولین باری است که من بستنی زعفرانی ایرانی را می خورم، واقعا بی نظیر و منحصر به فرد است. جالب این که می بینم گردشگران خارجی هم این بستنی را خیلی دوست دارند.

خانم سیلویا گرامانینی، که در شهر فلورانس مغازه بستنی فروشی دارد، در این جشنواره، بستنی زعفرانی ایرانی را در کنار دیگر تولیدات بستنی خود عرضه کرده است. خانم گرامانینی گفت: بستنی ایرانی خیلی خوشمزه است و ایتالیایی ها عاشق این بستنی هستند.

جشنواره بستنی فلورانس که به مدت ۴ روز در دو میدان بزرگ این شهر برگزار می شود، علاقمندان زیادی را در تمامی گروهای سنی به خود جلب کرده است.

اندرئا کوکی، مدیر عامل شرکت بزرگ ساخت ماشین الات بستنی سازی کارپیجانی ایتالیا گفت: شاید بتوانیم بگوییم که بستنی تنها محصولی است که به علت علاقمندان زیادی که دارد از بحران اقتصادی جهان در امان بوده است.