در پي تحقق آرزوي ديرينه مردم، علما و مراجع قم در به ثمر نشستن پروژه انتقال آب شيرين از سرشاخههاي دز به شهر مقدس قم، مسئولين ارشد استان در نامهاي خطاب به رهبر معظم انقلاب از عنايت ويژه ايشان به زائران و مجاوران حرم مطهر كريمه اهل بيت عليهم السّلام قدرداني كردند.

به گزارش فارس، در این نامه آمده است: خدای بزرگ را شاکریم که هنوز دیرزمانی از سفر پربرکت و تاریخی حضرت‎عالی به شهر کریمه اهل بیت سپری نشده که نظاره‌گر تحقق آرزوی دیرپای مردم ولایت‌مدار قم هستیم، آرزویی که این روزها شهد حلاوت آن را می‌توان در رضایت زائران و مجاوران کریمه اهل بیت به وضوح دید. افتتاح پروژه عظیم انتقال آب شیرین از سرشاخه‌های دز به کویر تفتیده قم، علاوه بر اینکه خواسته سال‌های دور مردم، علما و مراجع عظام را برآورده کرده است، بستر مناسبی را نیز برای عمران و آبادانی و پیشرفت استان در عرصه‌های گوناگون فراهم کرده است.

در این نامه اضافه شده است: بی‌تردید نشاط و شادابی حاکم بر امروزهای قم قابل وصف نیست و این طراوت در حقیقت حاصل هدایت و عنایت شماست بر مردمی که در طول تاریخ، ارادت خویش را به ذوات مقدس و شریعت حقه اثبات کرده‌اند. بر خود فرض می‌دانیم در قبال این همه لطف زبان به تشکر و سپاس از حضرت‏عالی گشوده، برای دولت‎مردان و تمام مدیران، متخصصان و تلاشگرانی که با مجاهدتی عاشقانه در به سامان رسیدن این طرح زیربنایی زودتر از موعد مقرر نقش‌آفرین بوده‌اند، آرزوی توفیقات روزافزون کنیم.
اين نامه تشكرآميز به امضاي آيتالله محمد يزدي رئيس شوراي عالي حوزه علميه، آيتالله مقتدايي مدير حوزههاي علميه كشور، آيتالله مؤمن نماينده مردم قم در مجلس خبرگان، آيتالله سيدحسن طاهري خرمآبادي نماينده مجلس خبرگان رهبري، آيتالله حسيني بوشهري نايب رئيس شوراي عالي حوزه علميه، حجتالاسلام والمسلمين سعيدي توليت آستانه مقدسه و امام جمعه قم، حجتالاسلام والمسلمين موسيپور استاندار قم، علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي و نماينده مردم قم، حجتالاسلام والمسلمين آشتياني و حجتالاسلام والمسلمين بنايي نمايندگان قم در مجلس شوراي اسلامي، شهردار و رئيس شوراي اسلامي شهر قم رسيده است.