سردار حمیدرضا حسین آبادی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: بزرگترین باند تولید، توزیع و ترانزیت شیشه با دستگیری ۱۵ نفر از سرشاخهها و کشف بیش از ۳۰۰ کیلوگرم شیشه طی کار اطلاعاتی چهار ماهه دستگیر شدند و به زودی تحویل مقامات قضائی میشوند.

به گزارش مهر، وی در این برنامه که با حضور سفرای مالزی و تایلند و کاردار اندونزی و همچنین حسن قشقاوی معاون کنسولی وزارت خارجه برگزار شد تصریح کرد: در حال حاضر ما هر روزه با پلیس کشورهای اندونزی، مالزی و تایلند در ارتباط هستیم و تبادل اطلاعات را با آنها از طریق ایمیل انجام می‌دهیم.

وی افزود: این باندی که دستگیر شده‌اند عملیات تولید و توزیع شیشه را در داخل کشور به صورت گسترده و نیز ترانزیت آن به کشورهای جنوب شرقی آسیا انجام می‌دادند که با یک کار اطلاعاتی و عملیاتی موفق شدیم همه اعضای آنها را دستگیر کنیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد: مشکلی که امروز ما با آن مواجه هستیم ورود افدرین از عراق و پاکستان به داخل کشور است که گزارش آن را به نهادهای بین‌المللی نیز داده‌ایم.

وی همچنین در مورد شیوه جدید قاچاقچیان مواد مخدر اظهار داشت: آخرین شگردی که ما از این باند کشف کردیم تبدیل شیشه جامد به مایع و قاچاق آن از طریق بطریهای دوغ و برچسب های تقلبی بوده است که موفق به کشف آن نیز شدیم.