محمد باقر قاليباف در حاشيه مراسم شبي با خاطره اظهار داشت: در حال حاضر وظيفه ما در شرايط كنوني از وظيفه رزمندگان در سالهاي دفاع مقدس بسيار سنگينتر است.

به گزارش فارس، شهردار تهران، با بیان اینکه امروز دیگر حق ایجاد مباحثاستدلالی را نداریم، افزود: هم اکنون باید تمام حرف‌های استدلالی باید حالت ثبوتی به خود بگیرد.

این فرمانده سال‌های دفاع مقدس ادامه داد: در پیش از انقلاب اسلامی در مباحثو نظریات ارائه‌ای، تمام افراد با استدلال‌های خود خواستار یک جامعه نوین و مستقل بودند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر این مباحثو حرف‌ها باید شکلی عملی به خود گیرد و باید به حالت ثبوتی در ارتباط با همه چیز بحثشود.

قالیباف دفاع از جایگاه ولایت و انقلاب را از جمله مهمترین وظایف و ماموریت‌ها در ابتدای دهه چهارم انقلاب اسلامی دانست و افزود: دهه چهارم انقلاب، دهه بسیار مهمی بوده و وظایف مردم و مسئولان نیز بسیار فراتر رفته است.

وی با بیان اینکه حق نداریم منزوی شویم، تصریح کرد: میراث‌داران جبهه و جنگ باید همپای با اخلاص و تقوی مثل گذشته از کیان این ملت دفاع کنند.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه قناعت پیشه کردن از مهم‌ترین ویژگی‌های بچه‌های جبهه و جنگ است، یادآور شد: با این حال رزمندگان و دست اندرکاران سال‌های دفاع مقدس، نباید جهبه رفتن خود را به رخ دیگران بکشانند.

وی تاکید کرد: باید همان فرهنگ بسیجی، عاشورایی و کربلایی در خون دلسوزان نظام و انقلاب اسلامی جاری باشد.

قالیباف متذکر شد: امروز باید در راه دین در جامعه نسبت به حل نیازهای مختلف مردم همت گماشت.

وی اظهار داشت: همچنین هر مسئول در هر منصبی باید نسبت به کار خود متعصب بوده و بهترین عملکرد را از خود نشان دهد.

شهردار تهران موضوع عدالت بدون ولایت را امری غیرممکن عنوان و خاطر نشان کرد: در حال حاضر جهان به ایران به یک چشم دیگر نگاه می‌کند.

وی افزود: در حال حاضر نگاه دنیا به کشور ایران نگاه به یک کشور مقتدر و قدرتمند است که از کیان خود به خوبی دفاع می‌کند.

قالیباف با بیان اینکه دوران دفاع مقدس ارتباط ایران با دنیا را عوض کرد، گفت: رزمندگان اسلامی درس‌های بسیار بزرگی از دفاع مقدس گرفتند.

وی نعمت ولایت را نعمت والا و ارزشمند برای ملت ایران برشمرد و یادآوری کرد: باید قدر این نعمت را دانسته و تابع اوامر ولایت فقیه باشیم.

شهردار تهران افزود: دلسوختگان نظام بايد به اين موضوع دقيقتر شده و ولايت را الگوي عملي و رفتاري خود قرار دهند.