سردار ”اسكندر مومنی"صبح امروز در حاشیه جلسه ارتباط مستقیم با مردم در دفتر نظارت همگانی ۱۹۷ درباره دیه ۹۰ میلیون تومانی با بیان اینكه برای جان انسان ها نمی توان مبلغی تعیین كرد‏،‏ اظهارداشت: افرادی كه در ارتباط با تصادفات جان خود را از دست می دهند‏ گاهی سرپرست خانوار هستند در نتیجه مبلغ ۹۰ میلیون تومان برای دیه رقم بالایی نیست و مطابق شرع و قانون و نیز تصمیم قوه قضاییه در خصوص افزایش این رقم كاملا منطقی و صحیح می باشد.

به گزارش سایت پلیس، به گفته وی، ‌ در سال ۸۴،۶ میلیون خودرو داشتیم اما تعداد کشته های ناشی از تصادفات ۲۸ هزار نفر بود اما هم اکنون تعداد خودروها به ۱۳ میلیون خودرو افزایش یافته ولی تعداد کشته های ناشی از تصادفات به کمتر از ۲۳ هزار نفر تقلیل یافته است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در خصوص اعتراض برخی مسوولان بیمه در خصوص افزایش مبلغ بیمه تصریح کرد: ادعای مطرح شده از سوی برخی مسوولان بیمه درباره اعتراض به افزایش رقم بیمه‏، دور از انصاف است.


سردار مومنی با بیان اینکه دیه ۹۰ میلیون تومانی منجر به ایجاد بازدارندگی در تصادفات و کاهش سوانح ترافیکی می‌شود‏، گفت: وصولی بیمه هم اکنون نسبت به چند سال گذشته افزایش پیدا کرده و تا حدی به کمتر از ۱۰۰ درصد نیز رسیده است.