مديركل تعاون و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش گفت: كارتهاي جديد بيمه طلايي فرهنگيان شاغل حداكثر ظرف ۱۰ روز آينده صادر ميشود و در اختيار آنان قرار خواهد گرفت.
نامدار عبداللهیان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خصوص آخرین وضعیت صدور کارت بیمه طلایی فرهنگیان شاغل در سال دوم اجرای این طرح، اظهار داشت: هفته گذشته سایتی را به طور مشترک با شرکت بیمه ایران طراحی کردیم و اطلاعات بیمه‌شدگان و افراد تحت تکفل آنها را در این پایگاه قرار دادیم و از طریق ادارات آموزش و پرورش نیز به فرهنگیان سراسر کشور اطلاع‌رسانی کردیم تا به این سایت وارد شوند و اطلاعات خود را تکمیل یا اصلاح کنند.
وی افزود: پس از این مرحله، کارشناسان ادارات تعاون آموزش و پرورش شهرستان‌ها به بررسی و تأیید صحت اطلاعات افراد پرداختند و با استخراج اطلاعات ویرایش شده، این اطلاعات در اختیار شعب بیمه ایران قرار گرفته است و این شعب نیز براساس اطلاعات ارسالی، کارت‌های بیمه‌ را صادر خواهند کرد و در اختیار واحدهای " کارشناسی تعاون " ادارات آموزش و پرورش سراسر کشور قرار می‌دهند تا به فرهنگیان تحویل داده شود.
عبداللهیان تصریح کرد: کارت‌های جدید بیمه طلایی فرهنگیان شاغل حداکثر ظرف ۱۰ روز آینده صادر می‌شود و در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.

* استفاده از " معرفی‌نامه " برای خدمات بستری تا پیش از صدور کارت‌های جدید

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در رابطه با شیوه استفاده از خدمات بیمه طلایی تا پیش از صدور کارت‌های جدید گفت: در مراکزی مانند بیمارستان‌ها که برای بستری شدن نیاز به ارائه معرفی‌نامه باشد، فرهنگیان می‌توانند از طریق شعب بیمه ایران معرفی‌نامه گرفته و با ارائه به بیمارستان طرف قرارداد، بستری شوند.

وی خاطرنشان کرد: در موارد درمان سرپایی یا ویزیت پزشکان نیز باید «گواهی تأیید پرداخت» بگیرند و به شعب بیمه ایران مراجعه کنند تا این شعب مطابق با تعرفه‌های نظام پزشکی هزینه‌ها را پرداخت کنند.

* تعهدی برای پرداخت هزینه‌های " زیرمیزی " وجود ندارد

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: با توجه به اینکه تعرفه‌های نظام پزشکی بالاترین تعرفه‌های درمانی موجود در کشور است، اگر هزینه‌ای بیش از سقف تعرفه‌های مذکور یا به صورت " زیرمیزی " پرداخت شده باشد، هیچ تعهدی برای پرداخت این هزینه‌ها وجود نخواهد داشت.
عبداللهیان با بیان اینکه در سال گذشته یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از فرهنگیان شاغل و افراد تحت تکفل آنها تحت پوشش خدمات بیمه طلایی قرار گرفته‌اند، گفت: در سال جدید نیز با توجه به خدمات ارائه شده، پیش‌بینی می‌شود که حدود ۲ میلیون نفر از فرهنگیان و افراد تحت تکفل آنان داوطلب استفاده از خدمات بیمه طلایی باشند و بیمه طلایی را جایگزین سایر پوشش‌های بیمه‌ای خود کنند.

* ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان حق بیمه ماهانه؛ ۷ هزار و ۳۶ تومان سهم بیمه شده

وی اظهار داشت: نرخ حق بیمه طلایی در سال گذشته ۱۲ هزار و ۳۶۰ تومان بوده است که امسال به ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان افزایش یافته است و سهم پرداختی فرهنگیان نیز معادل ۵۰ درصد پرداختی سال گذشته خواهد بود که با احتساب کسورات تقریباً معادل ۷ هزار و ۳۶ تومان می‌شود.
عبداللهیان تصریح کرد: فرهنگیان هیچ‌گونه نگرانی نسبت به هزینه‌هایی که در یک ماه اخیر و بدون کارت بیمه طلایی انجام داده‌‌اند، نداشته باشند چراکه می‌توانند هزینه‌های خود را با روال گفته شده جبران کنند.

* صدور ۱۲ قطعه " کارت بُرش " به همراه کارت بیمه طلایی

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در ادامه عنوان کرد: تاکنون در رابطه با خدمات بیمه طلایی در زمینه دندانپزشکی، پاراکلینیک و ویزیت پزشکی گلایه‌هایی از جانب فرهنگیان وجود داشته است که دلیل آن نیز این بوده است که پس از انجام امور درمانی در این مراکز، باید یک جریانی طولانی را برای جبران هزینه‌های درمان طی می‌کردند.
وي افزود: براي رفع اين مشكل، از امسال به جاي ارائه كُپي كارت، ۱۲ قطعه كارت بُرش به انضمام كارت بيمه طلايي طراحي شده است كه به همراه كارت به فرهنگي شاغل تحويل داده ميشود تا در مواردي كه امكان استفاده از كارت وجود ندارد، از اين "كارت برش "ها استفاده شود.