مديرعامل سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري مشهد گفت: در ۷ سال آينده اينترنت براي كاربران در ايران رايگان ارايه ميشود.

به گزارش فارس، علی آبسالان در آستانه برگزاری چهارمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و شهر الکترونیک در جمع خبرنگاران در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد اظهار داشت: بعد از ارایه اینترنت رایگان نرخ بهای استفاده از خدمات اینترنت بر اساس سرویس‌های ارائه شده به کاربران محاسبه و دریافت می‌شود.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با بیان اینکه به دلیل وسعت و تنوع خدمات در یک شهر الکترونیکی و به روز شدن خدمات در این حوزه هیچ وقت نمی‌توان ادعا کرد که ما یک شهر الکترونیکی کامل هستیم گفت: به همین منظور هیچگاه به معنای واقعی به مفهوم شهر الکترونیک نمی‌رسیم.

آبسالان با اشاره به اهمیت توسعه زیر ساخت‌ها در ارایه خدمات مطلوب اینترنتی اظهار داشت: بر این اساس تا پایان سال پهنای باند اینترنت در مشهد به ۱۵۰ " مگ پرسکنت " افزایش می‌یابد.

رئیس ستاد چهارمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و شهر الکترونیک مشهد با بیان اینکه در مسیر توسعه فناوری نباید راه را اشتباه پیمود گفت: در این راستا و به منظور ارائه خدمات الکترونیکی دستگاه‌های نیازمند تغییر در فرایندهای اداری درون سازمانی خود هستند که این امر مستلزم کسب آموزش و فرهنگ سازی است.

وی با اشاره به برگزاری چهارمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و شهر الکترونیک(اله‌سیت ۹۰) در مشهد اشاره کرد و افزود: این نمایشگاه با یک رویکرد ویژه در پی ایجاد هم‌افزایی خاص در میان مسئولان کشور است.