قدم نهادن به دشت آرام و سرسبز اسلام ، آنهم در روز ميلاد یوسف زهرا (عج) هدیهای است که نصیب هر کس نمیشود... اما نصيب او شده است ؛ تازهمسلمانی از كشور ایتالیا، که سخنانش تو را به یاد زیباترین و پاکترین احساسات آدمی میاندازد.
نامش «مهدی سسو» است؛ در سال ۱۳۸۵ در چنین روزهای قشنگی، در مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) به اسلام مشرف شد و مکتب تشیع را برگزید. اینک او عضو هیأت مدیره و مسئول سایت " مؤسسه امام مهدی(عج) " در ایتالیاست و تلاش می‌کند دیگران را نیز در شادی نعمت هدایت خود شریک کند:


به کوشش: زینب شاه‌علی


ابنا: علت گرایش شما به اسلام چه بود؟

سسو: من از کودکی نام امام خمینی را از جاهای مختلف می شنیدم؛ اما همیشه در تصوراتم وی را خیلی دور از دسترس می دانستم. بعدها که بزرگ‌تر شدم به علت علاقه به شخصیت وی سعی کردم بیشتر در مورد او، شخصیتش و دینش بدانم.

شاید بتوانم بگویم که من دین اسلام را از طریق امام خمینی شناختم و سرانجام کامل‌ترین و بهترین دین را انتخاب کردم.
ابنا: شما در نیمه‌ی شعبان دو سال پیش مسلمان شدید. چرا چنین روز مبارکی را برای تشرف انتخاب کردید؟

سسو: حضرت مهدی(عج) تجسم تمام چیزهایی است که من در ذهن دارم. وی در من " امید " و " انرژی " ایجاد می‌کند. همین که من هر روز که بیدار می‌شوم به این فکر می‌کنم که شاید امام زمان ما همین امروز، همین ساعت ظهور کند در من ایجاد امید و تحرک می‌کند.


ابنا: آقای سسو! شما وظیفه خودتان را در برابر حضرت مهدی(عج) چه می‌دانید؟

سسو: به نظر من، وظیفه‌ی همه‌ی ما در مقابل امام زمانمان این است که به وسیله شناخت اسلام و شناخت امام(عج) به کامل کردن خود بپردازیم. این مهم‌ترین کاریست که ما می‌توانیم انجام دهیم.


ابنا: اگر همین الان به شما بگویند هر چه می‌خواهید به امام زمان(عج) بگویید و وی حرف شما را می‌شنود، به ایشان چه می گوئید؟

سسو: اگر می‌شنوند … من از ایشان درخواست می‌کنم که در سپاهشان من را هم بپذیرند.

من آرزو دارم سپر بلای ایشان باشم. آرزوی من فدا شدن برای امام زمانمان است.

همچنین آرزوی من دیدن دنیایی بدون تاریکی و پر از عدالت است. من از ایشان این دنیای دور از بدی‌ها را خواستارم و همچنین کمک به مردم مظلوم فلسطین اشغالی.


ابنا: می‌توانید تصورتان را از دنیای پس از ظهور اماممان برای ما بیان کنید؟

سسو: د‌نیایی که یوسف زهرا در آن باشد برای من مثل این است که هر صبح، پنجره ای را باز کنم و باغی زیبا و سرسبز و خورشید درخشان و تمام زیبایی‌های دنیا را از پس آن ببینم؛ دنیایی که در آن همه چیز زیبا خواهد بود.
ابنا: در پایان اگر ممکن است از فعالیت‌های خودتان در مؤسسه امام مهدی(عج) در ایتالیا برایمان توضیحاتی بفرمائید.

سسو: این مؤسسه فعالیت‌های خود را در دو جهت متمرکز کرده است. یکی جنبه داخلی که منحصر به اعضای مؤسسه و تمامی برادران و خواهران مسلمان است؛ و دیگری جنبه خارجی که مربوط به غیر مسلمانان و معرفی و شناساندن اسلام به عنوان یک ثروت تمام نشدنی فرهنگی و معنوی به آنان است.

با این اهداف، مؤسسه همچنین اقدام به راه‌اندازی یک سایت رسمی به آدرس www. islamshia. org نموده که به زبان ایتالیایی فعالیت می‌کند.


ابنا : از اینکه وقت خودتان را در اختیار خوانندگان سایت ما قرار داده و درخواست همکاری با سایت ما را پذیرفتید ممنونیم.