به گزارشافکارنیوز،ساعت ۹ شب چهارم اردیبهشت امسال، از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره درگیری منجر به ضرب و جرح در خیابان دامپزشکی به کلانتری ۱۱۹ مهرآباد جنوبی اعلام شد.

در تحقیقات اولیه مشخص شد که طی یک نزاع و درگیری، دو نفر از جوانان منطقه دامپزشکی - خیابان طوس به نام های «امین» و «پیمان»(۲۰ ساله)، به علت اصابت ضربات چاقو مجورح و به بیمارستان منتقل شده اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع شرارت، دستگیری دو تن از افراد سابقه دار خیابان دامپزشکی به نام های «حسن»(۳۶ ساله) و «محمود»(۲۰ ساله) که در نزاع شرکت داشته و با استفاده از سلاح سرد(چاقو) اقدام به ضرب و جرح «امین» و «پیمان» کرده بودند در دستور کار مأمورین پایگاه پنجم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ قرار گرفت و مأمورین این پایگاه موفق به دستگیری «محمود. الف» شدند.

همزمان با دستگیری «محمود»، از بیمارستان محل مداوای «امین» و «پیمان» به کلانتری ۱۱۹ مهرآباد جنوبی اعلام شد که پیمان به علت شدت ضربات ناشی از اصابت جسم تیز(چاقو) به ناحیه سینه و گردن فوت کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد» و به دستور شعبه چهارم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران، پرونده به همراه متهم «محمود. الف» جهت ادامه رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اعتراف به جنایت

با آغاز تحقیقات از «محمود»، وی در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جنایت شده و «حسن» را به عنوان عامل جنایت معرفی اما با توجه به تحقیقات میدانی صورت گرفته از محل جنایت و اظهارات بدست آمده از شاهدین صحنه درگیری، محمود به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ارتکاب جنایت اعتراف می کند.

محمود در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: یکی از دوستانم به نام «حسن» به درب منزل ما آمده بود؛ در حال صحبت بودیم که ناگهان درگیری لفظی پیدا کردیم؛ در همین زمان، دو نفر از بچه محل ها به نام «امین» و «پیمان» به بهانه ناسزا گفتن با صدای بلند، به ما نزدیک شده و به موضوع اعتراض کردند؛ با اعتراض آنها، من و «حسن» که تا آن موقوع با یکدیگر درگیر بودیم به دعوای خود پایان داده و اینبار با امین و پیمان درگیر شدیم. «محمود» با «امین» و من نیز با «پیمان»(مقتول) درگیر شدم؛ با شدت پیدا کردن درگیری، «محمود» با چاقویی که از داخل ماشین خود آورده بود چند ضربه به «امین» زد و من نیز پس از مراجعه به داخل خانه و برداشتن چاقو، چند ضربه به «پیمان» زدم.

گوشی تلفن همراه، بهانه آغاز درگیری منجر به جنایت

با توجه به اعترافات «محمود»، دستگیری «حسن» در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت و او نیز در نزدیکی محل سکونتش در خیابان دامپزشکی، شناسایی و دستگیر شد.

حسن پس از انتقال به اداره دهم و تأیید اظهارات «محمود»، در خصوص انگیزه درگیری خود با قاتل به کارآگاهان گفت: چند روزی پیش محمود گوشی تلفن همراه مرا گرفت اما پس از آن و به بهانه های مختلف پس نمی داد؛ روز درگیری برای گرفتن گوشی تلفن همراه به درب خانه محمود رفته و از وی درخواست کردم تا گوشی تلفن همراهم را بازپس بدهد اما زمانی که او مجددا گوشی تلفن همراهم را بازپس نداد، با او درگیری لفظی پیدا کردم که در همین زمان، دو نفر از جوانان محل به ما نزدیک شده و به ایجاد سر و صدا در محل و دادن ناسزا با صدای بلند از سوی من و محمود اعتراض کردند و همین موضوع انگیزه درگیری ما با آنها شد.

سرهنگ آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود:با اعتراف صریح هر دو متهم به مشارکت در نزاع و درگیری منجر به جنایت ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهمان جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.