به گزارشافکارنیوز،آنها در اعترافات خود گفته‌اند که هیجان دزدی را دوست داشتند و برای همین به سراغ دختران و زنان می‌رفتند تا نقشه‌شان را اجرا کنند.

اواخر اسفند‌ماه سال گذشته مأموران پلیس خرم‌آباد در جریان سرقت‌های سریالی قرار گرفتند. در این سرقت‌ها ۲ جوان موتورسوار با حمله به طعمه‌های خود دست به کیف‌قاپی می‌زدند.

یکی از مالباخته‌ها که زن جوانی بود به مأموران گفت: شب عید برای خرید به یکی از مراکز تجاری رفته بودم. هنگام برداشتن پول از عابربانک متوجه شدم که موتوری در تعقیب من است.

سرنشینان موتور ۲ پسر کم سن و سال بودند که ناگهان به سمتم حمله‌ور شدند. آنها با تهدید کیفم را از دستم گرفتند اما من مقاومت کردم. در همین هنگام یکی از آنها با مشت ضربه‌ای به‌صورتم زد و کیفم را از دستم قاپید. ضربه به حدی بود که صورتم کبود شد و راهی بیمارستان شدم.

با افزایش شکایت‌های مشابه، تیمی از مأموران پلیس آگاهی استان لرستان تحقیقات خود را برای شناسایی سارقان موتورسوار شروع کردند.

در نخستین اقدام مالباخته‌ها در اداره پلیس حاضر شدند و به چهره‌نگاری ۲سارق کم سن و سال پرداختند اما بررسی‌ها حکایت از این داشت که آنها هیچ‌گونه سابقه کیفری ندارند.

جست‌وجو همچنان برای شناسایی سارقان ادامه داشت تا اینکه یکی از مالباخته‌ها سرنخی را پیش روی تیم تحقیق قرار داد. وی که دختری جوان بود با ضربات مشد و لگد سارقان از ناحیه دست و صورت مصدوم شده بود اما هنگام فرار متهمان توانسته بود شماره پلاک موتور آنها را یادداشت کند.

با این سرنخ مأموران موفق به شناسایی متهمان شدند و هفته گذشته هردو سارق ۱۸ساله را دستگیر کردند. آنها در بازجویی‌ها به سرقت‌های سریالی اعتراف کردند و انگیزه خود را علاقه به هیجان دزدی و تفریح دانستند.

یکی از آنها به مأموران گفت: چند وقت پیش من و دوستم پولی پس‌انداز کرده بودیم که تصمیم گرفتیم با آن یک موتور بخریم و دست به دزدی بزنیم. سرقت‌ها را از اسفند‌ماه۹۲ همزمان با شب عید شروع کردیم.

شیوه مان این بود که ساعت ۱۵تا ۱۶به خیابان‌های خرم‌آباد می‌رفتیم و بعد از شناسایی طعمه‌مان که معمولا دختر و زن بودند به سمت آنها حمله‌ور می‌شدیم و کیفشان را سرقت می‌کردیم. اگر آنها مقاومت می‌کردند دوستم با مشت به آنها ضربه می‌زد. بعد از سرقت هرچه پول داخل کیف بود برمی‌داشتیم و بعد کیف را به همراه وسایلی که در آن بود در بیابان‌ رها می‌کردیم. ما فقط پول می‌دزدیدیم و با آن به تفریح و خوشگذرانی می‌پرداختیم. حتی دست به عابربانک و موبایل‌های مالباخته‌ها که داخل کیفشان بود هم نمی‌زدیم و آنها را در همان بیابان رها می‌کردیم.

سرهنگ دالوند، رئیس پلیس آگاهی استان لرستان با اعلام این خبر گفت: متهمان در بازجوییها به ۷فقره کیفقاپی اعتراف کردند و برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار مأموران پلیس آگاهی لرستان قرار گرفتهاند.