به گزارشافکارنیوز،یک منبع آگاه ضمن اعلام بازداشت «محمد رویانیان» مدیر عامل سابق باشگاه پرسپولیس و رئیس سابق ستاد سوخت، افزود: او در ارتباط با پرونده ستاد سوخت بازداشت شده است. این منبع آگاه گفته بود: قرار بازداشت رویانیان از سوی شعبه ۱۵ دادسرای کارکنان دولت صادر شده است.

بر اساس این گزارش، رویانیان پیش‌تر در ارتباط با پرونده ستاد سوخت به شعبه ۱۵ دادسرای کارکنان دولت احضار و تفهیم اتهام شده بود. حجت الاسلام والمسلمین «غلامحسین محسنی اژه‌ای» سخنگوی قوه قضاییه و دادستان کل کشور نیز هشتم اردیبهشت ماه در نشست خبری درباره پرونده ستاد سوخت گفت: تاکنون سه نفر در این خصوص بازداشت شده‌اند و بقیه با قید وثیقه آزاد هستند. رویانیان نیز پیش‌تر درباره احضار خود به دادسرا در ارتباط با پرونده ستاد سوخت گفته بود: به دادسرا رفتن جرم نیست و قوه قضاییه و دادسرا خانه من است.

سایت اصولگرای جهان نیوز هم درباره بازداشت رویانیان نوشت: «بعد از روی کار آمدن دولت جدید و گزارش‌هایی که درباره تخلفات یکی از مدیران باشگاه‌های پرطرفدار کشور ارائه شده است، زمینه برکناری این مدیر فراهم شد.

ظاهراً سازمان بازرسی کشور هم به خاطر عدم شفافیت عملکرد مالی وی وارد بحث شده است. گفته میشود این فرد حدود ۱۷۰ میلیارد تومان تخلف دارد. اما در کمال تعجب شب گذشته و به گزارش خبرگزاری دانا محمد رویانیان عصر دیروز با وثیقهای به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان از زندان آزاد شد.