به گزارشافکارنیوز،حوالی ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز پنجشنبه یک انبار بزرگ مواد شیمیایی به مساحت بیش از ۱۰ هزار متر مربع در محدوده شورآباد دچار حریق شد که آتش‌نشانان این منطقه در محل حاضر شده و عملیات خود برای اطفاء حریق را آغاز کردند.

در ادامه با گسترش شعله‌های آتش و ناتوانی آتش‌نشانان این منطقه در مهار و اطفاء آن از آتش‌نشانی تهران درخواست کمک شد که شش ایستگاه از سوی ستاد فرماندهی به همراه ۱۱ تانکر آب، هشت خودروی فوماتیک و چندین دستگاه خودروی حامل تجهیزات تنفسی و کف به محل حادثه اعزام شد.

سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران که خود در محل حادثه حاضر است در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» ایسنا، در این باره گفت: این حادثه در ساعت ۱۰:۵۵ صبح امروز به آتش‌نشانی تهران اطلاع داده شد و هنگام حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد که بیش از ۴ هزار متر مربع از این انبار مواد شیمیایی که در آن بشکه‌های اسیدی و قابل اشتغال قرار داشت کاملا شعله‌ور و شعله‌های آتش در حال سرایت به قسمت‌های دیگر است.

وی با بیان اینکه آتش‌نشانان از چند جهت عملیات خود برای تحت کنترل درآوردن آتش و جلوگیری از گسترش را آغاز کردند، گفت: در حال حاضر شعله‌های آتش مهار شده، اما اطفای آن همچنان ادامه دارد.

ملکی درباره شمار مصدومان و حادثهدیدگان نیز گفت: تاکنون آماری در این خصوص به دست من نرسیده و علت این حادثه نیز پس از اطفا کامل بررسی و اعلام خواهد شد.