به گزارشافکارنیوز،سرهنگ فرامرز شاکری، رئیس پلیس فتا کردستان از دستگیری دو مرد جوان توسط مأموران پلیس فتا کردستان به اتهام سرقت و جعل داده‌های رایانه‌ای و تحصیل مال از طریق نامشروع خبر داد.

رئیس پلیس فتا کردستان افزود: متهمان که با ایجاد یک وب سایت جعلی در فضای مجازی به نام یکی از بانک‌های کشور اقدام به سرقت اطلاعات بانکی شهروندان می‌کردند و سپس با استفاده از این اطلاعات حساب‌های افراد را خالی می‌کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در بررسی‌های فنی انجام شده از سیستم‌های رایانه‌ای متهمان تاکنون تعداد زیادی کارت بانکی مربوط به استان‌های سراسر کشور و همچنین بالغ بر ۳۰ میلیون ریال سریال انواع کارت شارژ(همراه اول و ایرانسل) کشف و استخراج شد.

شاکری در خصوص شگرد و شیوه عمل متهمان بیان داشت: متهمان در تحقیقات به عمل آمده فاش کردند برای این کار ضمن طراحی چند سایت به آدرس‌های معلوم با گذاشتن عکس‌های مبتذل و غیراخلاقی در سایت، کاربران را ترغیب، تشویق و تحریک به بارگذاری عکس‌ها و کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها می‌کردند و در مقابل مبلغ ۱۰ هزار ریال به صورت پرداخت آنلاین طلب می‌کردند و بدین شیوه کاربران با کلیک برروی عکس‌ها به درگاه جعلی پرداخت متصل شده و با این کار کلیه اطلاعات حساب بانکی برای متهمان ارسال می‌شد و در گام بعدی نیز متهمان با استفاده از اطلاعات مکتسبه حساب‌های افراد را خالی می‌کردند.

رئیس پلیس فتا کردستان خاطرنشان کرد: متهمان به اتهام سرقت و جعل دادههای رایانهای و تحصیل مال از طریق نامشروع با قرار قانونی مناسب بازداشت شدند.