مجتبی شیخ بهایی گفت : در صورت تصویب این طرح ، مشترکانی که پرداخت قبوض خود را از طریق حساب یارانه و به طور منظم انجام دهند با اهدا جایزه و یا تخفیف درصدی تشویق خواهند شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان آخرین وضعیت گازرسانی در کشور نیز گفت: ۸۶۹ شهر و ده هزار و ۲۳۰ روستای کشور زیر پوشش خدمات رسانی شبکه گازرسانی قرار دارند.

وی ضریب نفوذ گاز طبیعی در شهرها را ۹۶ درصد و در روستا نیز ۴۵درصد اعلام و کرد و افزود: بیش از ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار خانوار شهری و روستایی کشور از گاز طبیعی بهره مند شده اند و این عدد رو به افزایش است.

شیخ بهایی با بیان اینکه در بودجه امسال همچون سال گذشته نیز برای گازرسانی در روستاها، مصوبه قابل توجهی پیش بینی شده است، گفت: براساس این مصوبه به ازای فروش هر متر مکعب گاز طبیعی، مبلغ ۵۰ ریال برای گازرسانی در روستاها هزینه می شود که گازرسانی در این بخش را رونق بیشتری می بخشد.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران درباره گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان نیز گفت: با توجه به گستردگی فعالیت های گازرسانی در این استان، انتظار می رود تنها استان فاقد گاز که هم اکنون در بخشی از آن شبکه گذاری نیز پایان یافته است، زیرپوشش گاز قرار گیرد.

وی گفت: در ایرانشهر ۲۵۰ کیلومتر شبکه گذاری پایان یافته و۸۰ کیلومتر آن نیز تزریق گاز شده است.

شیخ بهایی اظهار داشت: در دیگر شهرهای استان سیستان و بلوچستان از جمله بمپور، دلگان، خاش، زاهدان، همچنین زابل، چابهار، نیک شهر، کنارک و زابلی و سراوان، عملیات گازرسانی آغاز شده الست یا در حال انتخاب پیمانکار برای آغاز عملیات اجرایی هستیم.