نیروهای امنیتی عراق، روز گذشته و در آستانه فرارسیدن سالروز شهادت حضرت امام هادی (ع)، عملیات تروریستی انفجار حرم مطهر امامین عسکریین (ع) در سامرا را خنثی کردند.

به گزارش رسا، نیروهای امنیتی عراق موفق شدند دو موشک کاتیوشا که به سمت حرم مطهر امامین عسکریین(ع) قرار گرفته و آماده شلیک بود را در روستای صخیره جنوبی در نزدیکی شهر سامرا کشف کنند.

چندین بمب نیز که برای هدف قرار دادن زائران و عزاداران شهادت دهمین امام ولایت و هدایت تهیه شده بود نیز در این عملیات ضبط شد.

گفتنی است امشب شب شهادت حضرت امام هادی(ع) است و زائران و دوستداران خاندان عصمت و طهارت برای عزاداری و سوگواری در این شهر مقدس حضور خواهند یافت.

تروریست ها در بهمن سال ۱۳۸۴ در جنایتی هولناک و گستاخانه، این حرم مطهر را منفجر کردند و زمینه شعله ور شدن جنگ داخلی را در عراق فراهم ساختند.

پس از این عملیات دردناک بود که عراق در التهاب و تنش شدیدی قرار گرفت، اما با درایت مراجع تقلید شیعیان خصوصا حضرت آیت الله سید علی سیستانی، نقشه دشمنان برای بروز جنگ داخلی در این کشور ناکام ماند.

کارشناسان اذعان دارند اگر تلاش و رهنمودهای حضرت آیت الله سیستانی نبود کشور عراق تاکنون در جنگ و نزاع می سوخت و هیچ گاه طعم ثبات را نمی چشید.