مرتضي تمدن با بيان اينكه عمليات مقدماتي حفر تونل امامزاده هاشم به اتمام رسيده است، گفت: اين تونل در استان تهران از منطقه مشاء در نزديكي دماوند آغاز و به منطقه پلور ختم ميشود و در حال حاضر حفاري آن به اتمام رسيده است.

به گزارش ایسنا، تمدن با ذکر اینکه گردنه امامزاده هاشم که با حدود ۲۰ کیلومتر بخش مهم و صعب‌العبور جاده هراز را شکل می‌دهد و از مسیر جاده هراز حذف خواهد شد، افزود: حدود ۴۰ درصد مشکلات کلی جاده رودهن به شهرستان آمل در استان مازندران و بیش از ۷۰ درصد مشکلات زمستانی از جمله یخبندان و ریزش بهمن مربوط به این بخش از جاده هراز است که برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه طول مسیر تونل سه هزار و ۱۸۰ متر است، تصریح کرد: این تونل سبب سهولت دسترسی مسافران از دره مشاء و اراضی آن و همچنین دسترسی آسانتر به پیست آبعلی و جاده دماوند خواهد شد و تونل دیگری به طول حدود ۲ کیلومتر از منطقه رودهن به منطقه آبعلی این مسیر را تکمیل خواهد کرد.

وی این پروژه را از جمله طرح‌های بسیار مهم در بخش راه و ترابری استان برشمرد و با ذکر اینکه جاده‌های هراز و فیروزکوه به استان مازندران از جاده های پرتردد استان به شمار می‌آید، یادآور شد: مدیریت استان تهران با اجرای طرح‌ها و پروژه‌های مختلف بدنبال سهولت دسترسی شهروندان در این مسیر است.

استاندار تهران افتتاح اتوبان رودهن به فيروزكوه را نيز يكي از موفقيتهاي طرحهاي عمراني بخش راه و ترابري استان برشمرد و گفت: براي مسير هراز به استان مازندران در منطقه امامزاده هاشم دو تونل در حال احداث است كه ميتواند اين مسير را براي تردد شهروندان آسانتر آماده كند.