رضا محمدي يگانه دوشنبه شب در نشست خبري با خبرنگاران اظهار داشت: قاتل غ ـ ب در سال ۷۲ به دليل اختلافات ملكي الف ـ الف را در دشتستان با اسلحه به قتل رساند و متواري شد و ماموران نيروي انتظامي موفق شدند اين قاتل در حالي كه قصد ورود به بوشهر را داشت شناسايي و دستگير كنند.

به گزارش فارس، وی افزود: همچنین در دو ماه گذشته ماموران انتظامی استان بوشهر دو قاتل فراری که در سال ۸۴ در یکی از شهرهای دشتستان متهم به قتل شده بودند خود را به پلیس معرفی کردند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر خاطر نشان کرد: دلیل اصلی این قتل اختلافات خانوادگی بوده و دو برادر به نام‌های " ب " و " د " با نام خانوادگی(ر) شخصی به نام ک ی را به قتل رسانده بودند و با پیگیری‌های متعدد خانواده مقتول و بررسی‌های پلیس، خود را به پلیس معرفی کردند.

وی همچنین از کشف بیش از ۹۲۰ کیلوگرم تریاک در بوشهر طی یک هفته گذشته خبر داد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر تصریح کرد: دو شب گذشته در ایستگاه شهید مصطفی خمینی(ره) جنوب استان، ماموران نیروی انتظامی به یک دستگاه پژو مشکوک شده و مورد بازجویی قرار دادند.
محمدی‌یگانه گفت: پس از بررسی‌ها مشخص شد فرد قاچاقچی، مواد مخدر را از شرق کشور بارگیری کرده و با حضور خانواده خود قصد داشته این مواد را وارد استان کند اما با تیزبینی ماموران نیروی انتظامی ۹۰ کیلوگرم تریاک از این خودرو کشف شد.
وی ادامه داد: همچنین در هفته گذشته از یک دستگاه پراید که از استان‌های همجوار مواد مخدر جاسازی کرده و قصد ورود به استان بوشهر را داشت ۲۰ کیلوگرم تریاک کشف شد.
فرمانده انتظامی استان بوشهر اضافه کرد: اواخر اردیبهشت ماه نیز ماموران انتظامی از یک اتوبوس که از بندرعباس عازم خوزستان بود ۱۶۹ کیلوگرم حشیش و ۴۶ کیلوگرم تریاک کشف کردند.
محمدی‌یگانه افزود: راننده اتوبوس با همدستی دو فرزند خود تلاش داشتند این محموله را به خوزستان برسانند که موفق نشدند ضمن اینکه یک پژو ۴۰۵ نیز این اتوبوس را اسکورت می‌کرد و برای رد گم کردن مقداری پوشاک نیز در صندوق ماشین جاسازی کرده بود.
وی گفت: در این عملیات در مجموع شش قاچاقچی مواد مخدر دستگیر شدند.
فرمانده انتظامي استان بوشهر اظهار داشت: در مجموع در دو ماه گذشته بيش از ۶۲۰ كيلوگرم مواد مخدر در استان بوشهر كشف شده كه بيشترين آن ترياك، حشيش و شيشه بوده است.