به گزارش افکارنیوز، انوشیروان محسنی بندپی در گفت‌وگو با خبرنگار اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار بالغ بر چهار میلیون نفر در قالب یک میلیون و ۶۸۰ هزار خانوار در طرح بیمه سلامت همگانی ثبت نام کرده‌اند.

وی تصریح کرد: در طرح بیمه سلامت همگانی تهرانی‌ها با ۶۹۷ هزار و ۸۰۰ نفر در قالب ۳۲۰ هزار خانوار بیشترین تعداد ثبت نام کنندگان را به خود اختصاص داده‌اند.

محسنی بندپی گفت: عملیات صدور دفترچه‌های بیمه همگانی از پنجشنبه، اول خردادماه آغاز می‌شود و دفاتر بیمه برای افرادی که متقاضی بوده‌اند و هیچ گونه دفترچه‌ای ندارند، صادر خواهد شد.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران بیان داشت: دفاتر بیمه به صورت استانی و منطقه‌ای صادر خواهد شد و پیش بینی می‌شود در یک باره زمانی تمامی دفاتر صادر شود.

وی بیان داشت: تمام خدمات درمانی تحت پوشش بیمه‌های سلامت قرار می‌گیرد ضمن اینکه برای تحویل دفاتر به بیمه شدگان به آنها پیامک داده می‌شود.

بر اساس آمار استان تهران با ۶۹۷ هزار و ۸۰۰ نفر در قالب ۳۲۰ هزار خانوار- استانهای خراسان رضوی با ۱۳۹۰ هزار و ۵۲ متقاضی در قالب ۱۶۲ هزار و ۴۰۰ خانوار و آذربایجان غربی با ثبت نام ۲۹۰ هزار و ۷۰۰ متقاضی در قالب ۱۱۴ هزار و ۷۱۸ خانوار در جایگاه دوم و سوم ثبتنام کنندگان طرح بیمه سلامت همگانی قرار دارند.